آشنایی با ابزار دقیق در صنعت نفت

آشنایی با ابزار دقیق در صنعت نفت ابزار دقیق در صنعت نفت كاربرد مهم و زیادی دارند كه در این مطلب این ابزار را برای شما معرفی خواهیم كرد.


یكی از مهمترین صنایعی كه ابزاردقیق در آن بسیار كاربرد دارد ، صنایع نفت میباشد كه در جزوه آموزشی ابزاردقیق در صنعت نفت به صورت كامل درباره سیستم های كنترلی ،ابزاردقیق و روش های راه اندازی موارد فوق صحبت شده است. از موارد مهمتری كه بیشتر از ابزاردقیق باید درصنایع نفت به آن مسلط بود آشنایی با سیستم های كنترل حلقه بسته میباشد،می توان به جرات گفت تمام سیستمهای كنترلی كه در این صنایع استفاده شده تمام حلقه بسته هستند و تجهیزات ابزاردقیق هستند كه این حلقه هارا كامل میكنند.
 
برای مثال برای طراحی یك سیستم كنترل سطح مخزن به چند تجهیز نیاز هست: مورد اول control valve  میباشد و مورد دوم ترانسمیتر سطح یا همان اندازه گیر سطح میباشد.از control valve برای كنترل ورودی و خروجی این مخزن و از ترانسمیتر سطح برای اندازه گیری مقدار سطح استفاده میشود.درواقع در این طراحی توسط كنترل سطح حلقه كنترلی را بسته ایم و كنترلر وظیفه فرمان دادن و خواندن اطلاعات سطح را دارد.
 
در این مطلب آموزشی “ابزاردقیق در صنعت نفت ” كه شامل ۱۰ فصل به شرح زیر میباشد به طور كامل درباره موارد بالا توضیح داده است :
 
۱- معرفی سیستم های كنترل اتوماتیك،تعاریف و اصطلاحات مربوطه
 
۲- انتقال دهنده های سیگنال (TRANSMITTERS)
 
۳- اندازه گیری و انتقال سیگنالهای فشار
 
۴- اندازه گیری وانتقال درجه حرارت
 
۵- اندازه گیری و انتقال سطح مایعات
 
۶- اندازه گیری و انتقال فلوی سیالات
 
۷- عمل كننده ها
 
۸- آشنایی با استانداردها و علائم نقشه خوانی در ابزار دقیق
 
۹- آنالایزر ها
 
۱۰- سیستم كنترل آب بخار
1396/04/15
13:55:58
5.0 / 5
8081
این مطلب را می پسندید؟
(14)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار