معاون وزیر صمت:

استخراج از معادن سال جاری ۲۰ درصد افزایش می یابد

استخراج از معادن سال جاری ۲۰ درصد افزایش می یابد به گزارش آچار معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: افزایش۲۰ درصدی ذخایر معدنی برای سال ۱۳۹۹هدف گذاری شده است.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، داریوش اسماعیلی اظهار داشت: سال جاری می خواهیم استخراج و بهره برداری معادن را ۲۵ درصد ارتقا دهیم و در حوزه فراوری مواد و تولیدات معدنی، جهش ۲۰ درصدی هدفگذاری شده است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: اجرایی کردن بندهای مختلف نقشه راه معدن و صنایع معدنی و افزایش سرمایه صندوق فعالیتهای معدنی در دستور کار است.
اسماعیلی همینطور اظهار داشت: افزایش ۱۵۰۰ میلیارد تومانی سرمایه صندوق پشتیبانی از فعالیتهای معدنی هدفگذاری شده است که ۵۰۰ میلیارد تومان آن محقق شد.
وی بیان نمود: با جذب منابع لازم می توانیم تا ۶ هزار میلیارد تومان وام کم بهره در حوزه معدن و صنایع معدنی شامل استخراج، بهره برداری و توسعه اکتشافات عرضه دهیم.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت افزود: سال جاری با عنایت به انتشار کرونا درصدد هستیم که حقوق دولتی وصولی معادن را افرایش ندهیم و تثبیت سه ساله را برای آن در نظر بگیریم.
اسماعیلی اظهار داشت: حذف عوارض صادراتی محصولات فراوری شده بعد از تأمین خوراک صنایع معدنی داخلی و سایر مواد معدنی مازاد نیاز داخل در دستور پیگیری است.
تاکید بر صادرات انتهای زنجیره های ارزش به خصوص در حوزه فولاد
وی اضافه کرد: فعالسازی ظرفیت های خالی صنایع معدنی با تأمین مواد اولیه در دستور کار است و بر صادرات انتهای زنجیره های ارزش به خصوص زنجیره فولاد و محدودیت جدی برای صادرات مواد خام تاکید داریم.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به اینکه هوشمند سازی فرآیندهای معدنی و بروز رسانی پرونده ها در شورایعالی معادن و شورای معادن استان ها و تعیین تکلیف آنها حداکثر یکماه از زمان وصول را دنبال می نماییم، اظهار داشت: از نقطه نظرات فعالان بخش خصوصی از راه کارگروه های مشورتی استفاده می نماییم.
اسماعیلی افزود: تسهیل تصمیم گیری در استان ها، تسهیل کارگروه جذب سرمایه گذار و تفویض اختیارات بیشتر به شورای معادن استان ها در دستور کار است.
وی در انتها بیان نمود: احیا دبیرخانه تعامل دولت و مجلس در بخش معدن و صنایع معدنی به منظور اصلاح و بروز رسانی قانون معادن را دنبال می نماییم.

1399/03/21
20:58:27
5.0 / 5
2626
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار