دبیر انجمن صنعت بانكرینگ خواستار شد:

كاهش قیمت سوخت رسانی به كشتی ها برای افزایش جذابیت بنادر ایران

كاهش قیمت سوخت رسانی به كشتی ها برای افزایش جذابیت بنادر ایران به گزارش آچار دبیر انجمن صنعت بانكرینگ اظهار داشت: ضعف در سیاستگذاری و فقدان توجه به اجبار قانونی صنعت بانكرینگ منجر به عدم توجه شایسته وزارت نفت به صنعت بانكرینگ شده است.به گزارش آچار به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا راوند با اشاره به اینکه صنعت بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی ها) صنعتی استراتژیک و دارای مزایای فراوان برای کشور و ارتقا آن یکی از طریق های توسعه بنادر و شهرهای بندری است، خاطرنشان کرد: متأسفانه ضعف در سیاستگذاری و فقدان توجه به اجبار قانونی صنعت بانکرینگ منجر به عدم توجه شایسته وزارت نفت به صنعت بانکرینگ شده است.
وی با یادآوری اینکه بند ب ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه بر توسعه صنعت بانکرینگ تاکید کرده است، اضافه کرد: فقدان یک متولی فراسازمانی به منظور یکپارچه سازی سیاست های اتخاذ شده از جانب دستگاه های در رابطه با صنعت بانکرینگ یکی دیگر از معضلات این صنعت است که به نگرش مقطعی و کوتاه مدت به صنعت بانکرینگ منجر گردیده است.
به گفته این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، رقبای منطقه ای از این شرایط حداکثر بهره برداری را برای به دست گرفتن تقاضای روز افزون منطقه داشته اند.
وی تصریح کرد: لازم است شیوه نامه بانکرینگ و اطاله در تصویب ابلاغ آن به شرکت های بانکرینگ به روزرسانی شود.
راوند در ادامه با عنایت به شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها خواهان اصلاح فرمول قیمت گذاری شد و اظهار داشت: در نظر گرفتن تسهیلات و مشوق های لازم همچون مواردی است که می تواند به رشد و توسعه صنعت بانکرینگ کمک نماید.
دبیر انجمن صنعت بانکرینگ تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی به لحاظ جایگاه تقنینی و نظارتی خود می تواند راه توسعه صنعت بانکرینگ را هموار سازد.

1399/03/22
13:47:04
5.0 / 5
2764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار