از ابتدای امسال تا ۲۷ خرداد

تولید خودرو ۸ درصد افزایش یافت

تولید خودرو ۸ درصد افزایش یافت به گزارش آچار از آغاز فروردین تا ۲۷ خرداد ماه سال جاری ۱۹۶ طرح با سرمایه ۲۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در دو ماهه اول سال جاری باوجود همه محدودیت های به وجود آمده بر اثر شیوع بیماری کرونا و همینطور تحریم های ظالمانه اما تولیدات صنعتی در خیلی از بخش ها با افزایش روبرو بوده است.
در این راستا تولید لاستیک خودرو افزایش ۲۷ درصدی و تولید نئوپان افزایش ۳۰ درصدی داشت. همینطور در دو ماهه سال جاری با افزایش ۳۲ درصدی تولید شمش آلومینیوم، افزایش ۸ درصدی تولید آلومینا و افزایش ۱۵ درصدی تولید روغن صنعتی روبرو بودیم و تولید پتروشیمی در دو ماهه اول سال جاری افزایش ۶ درصدی داشته است.
افزایش ۸ درصدی تولید خودرو و ۳۰ درصدی تولید ماسک طبی
در دو ماهه اول سال جاری تولید الیاف اکریلیک افزایش ۹۵ درصدی و تولید ماسک طبی افزایش ۳۰ درصدی داشته است. افزایش ۸ درصدی تولید خودرو، افزایش ۱۵۰ درصدی تولید لباسشویی و افزایش ۵۰ درصدی تولید تلویزیون از دیگر دستاوردهای دو ماهه اول سال جاری باوجود همه فشارها و محدودیت ها بوده است.
همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت توسعه صادرات و بازگشت منابع ارزی حاصل از صادرات اقدامات مهمی را انجام داده است که از آن جمله می توان به تعلیق کارت های بازرگانی آن دسته از صادرکنندگانی که میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۸ آنها تابحال صفر بوده است، اشاره نمود.
در این راستا سقف مجاز صادرات به میزان ۵۰۰ هزار دلار برای آن دسته از کارت های بازرگانی که برای نخستین بار مبادرت به صادرات می نمایند، اعمال شد.
همچنین به منظور مدیریت منابع ارزی کشور در یک ماه گذشته ثبت سفارش ۶۰۰ ردیف تعرفه هم ممنوع شده است.
از سوی دیگر با عنایت به بسته شدن مرزها به خاطر شیوع کرونا اقدامات مدیریتی برای بازگشت فعالیت در مرزها انجام گرفت که در این راستا تابحال ۸۰ درصد مرزهای زمینی و ۷۵ درصد بازارچه های مرزی در حال فعالیت هستند.
افزایش ۴ درصدی خرید تضمینی گندم
همچنین در جهت تأمین اقلام و کالاهای اساسی تا ۳۱ خرداد ماه ۳.۵ میلیون تن گندم خریداری شد که افزایش ۴ درصدی خرید تضمینی گندم را نسبت به سال قبل مشاهده کردیم.
از ابتدای فروردین تا ۲۷ خرداد ماه، ۹۵ طرح ایجادی با سرمایه ۲۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی ۵۸۰۰ نفر افتتاح شد. در این زمان ۱۰۱ طرح توسعه ای با سرمایه سه هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴ هزار و ۳۰۰ نفر هم مورد بهره برداری قرار گرفت.
در مجموع از آغاز فروردین تا ۲۷ خرداد ماه، ۱۹۶ طرح با سرمایه ۲۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفت.


منبع:

1399/04/04
20:20:56
5.0 / 5
2465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار