عبور قیمت مرغ از ۲۰ هزار تومان در صورت تداوم شرایط فعلی

عبور قیمت مرغ از ۲۰ هزار تومان در صورت تداوم شرایط فعلی نایب رییس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار داشت: در صورت تامین نهاده ها با ارز دولتی قیمت تمام شده مرغ زنده 11 هزار و500 تومان تا 11 هزار و700 تومان و قیمت تمام شده مرغ گرم 17 هزار تومان خواهد شد و با وضع فعلی نهاده ها، قیمت مرغ زنده به بیش از 14 هزار تومان خواهد رسید و اگر ضریب 1.45 را هم برای تبدیل مرغ زنده به گرم اعمال نماییم قیمت مرغ گرم در بازار از 20 هزار تومان عبور خواهدنمود.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: حتی اگر دولت بتواند نهاده ها را با ارز دولتی تامین کند و بطور کافی در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد، باز هم قیمت تمام شده مرغ زنده و مرغ گرم از قیمتی که ستاد تنظیم بازار مصوب کرده است، بیشتر خواهد شد.

وی افزود: در صورت تامین نهاده ها با ارز دولتی قیمت تمام شده مرغ زنده ۱۱ هزار و۵۰۰ تومان تا ۱۱ هزارو۷۰۰ تومان و قیمت تمام شده مرغ گرم ۱۷ هزارتومان خواهد شد و با وضع فعلی نهاده ها، قیمت مرغ زنده به بیش از ۱۴ هزارتومان خواهد رسید و اگر ضریب ۱.۴۵ را هم برای تبدیل مرغ زنده به گرم اعمال نماییم قیمت مرغ گرم در بازار از ۲۰ هزارتومان عبور خواهدنمود. بدین سبب اگر کارگروه تنظیم بازار دنبال رضایت مردم است باید به شکلی برنامه ریزی کند که نهاده بموقع و با قیمت مناسب به دست تولید کننده برسد و وحشت از گرانی مولفه های تولید و عدم امکان تامین دان واحدها را به تعطیلی نکشاند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت سویا در بازار به مرز ۷۰۰۰ تومان رسیده است، اظهار داشت: در سایه عدم نظارت و عدم تامین بموقع و کافی نهاده ها، هزینه تمام شده مرغ درحال افزایش است. از طرفی قیمت جوجه که ۱۰ روز پیش ۱۴۰۰ تومان بوده هم اکنون ۳۳۰۰ تومان شده است.

وی اشاره کرد: تولیدکنندگان برای جوجه ریزی ترس دارند، برای اینکه به این مساله فکر می کنند که علاوه بر افزایش قیمت تمام شده مرغ، نهاده مورد نیاز نیز قابل تامین نباشد. برای همین ممکنست تولید کننده رغبتی برای تولید نداشته باشد و در کشور گرفتار بحران کمبود مرغ شویم.

اسدالله نژاد افزود: اگر ارز دولتی برای تامین نهاده های دام و طیور تخصیص داده نشود و یا نهاده ها با نرخ مصوب تامین نشود؛ مشخص نیست که قیمت ها تا چند برابر افزایش می یابند.1399/04/08
21:23:49
5.0 / 5
2003
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار