یك مقام مسئول خبر داد

مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی برای ترخیص سریع كالاها

مصوبه جدید ستاد هماهنگی اقتصادی برای ترخیص سریع كالاها سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت از مصوبه جدید ستاد هماهنگی ا قتصادی برای ترخیص سریع كالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز تولید آگاهی داد و اظهار داشت: 4 میلیون تن كالاها در بنادر موجود است.به گزارش آچار به نقل از مهر، محمد رضا کلامی در نشست ستاد تنظیم بازار با اعلان اینکه الان ۳ هزار و ۷۰۰ موجودی کالا در بنادر کشور داریم، اظهار داشت: با مصوبه سران قوا و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت قرار شد با اولویت ترخیص شده و در اختیار شبکه توزیع قرار گیرد.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اضافه کرد: بازرگانان می توانند برای ترخیص این کالاها اقدامات خودرا انجام دهند و با هماهنگی های انجام شده بانک مرکزی نیز آمادگی دارد در مدت سه ماه ارز مورد نیاز آنها را تامین کند.
وی با اعلان اینکه در طول این مدت ۶ هزار و ۷۰۰ تن کالای گروه ۳ که مواد اولیه مورد نیاز تولید است، اظهار داشت: مرخص شد که در این مورد هم با هماهنگی سران قوا و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت این ترخیص با بهره گیری از ارز اشخاص و شیوه اعتباری صورت گرفت.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار با بیان این که نشست امروز ستاد تنظیم بازار بعنوان چهارمین جلسه شورای تشدید نظارت بر بازار انجام شد اظهار داشت: تمرکز این شورا برخورد با احتکار کالا و امتناع از عرضه در این مقطع زمانی است.
وی با بیان این که برخی سودجویان کالاهای موردنیاز مردم را احتکار و از عرضه آن خودداری می کنند اضافه کرد: مردم اگر مواردی از احتکار را در مراکز نگهداری کالا و یا حتی در خانه ها مشاهده نمودند می توانند بوسیله شماره تلفن های ۱۲۴ و ۱۳۵ اطلاع رسانی کنند.

1399/04/30
15:23:44
5.0 / 5
2284
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار