بررسی یك هفته اخیر بازار سكه و طلا

حباب سكه 250 هزار تومان كاهش پیدا كرد

حباب سكه 250 هزار تومان كاهش پیدا كرد نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینكه در یك هفته اخیر بیشترین تأثیر قیمت ها در بازار سكه و طلای داخلی و نوسان قیمت ها، تابعی از قیمت طلای جهانی بوده است اظهار داشت كه در یك هفته اخیر نوسان در بازار ارز، خیلی كم بود.


محمد کشتی آرای در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در یک هفته اخیر بیشترین نوسان و افزایش قیمت انس جهانی را شاهد بوده ایم؛ به صورتی که قیمت انس جهانی از ۱۹۰۲ دلاری ابتدای هفته تا ۱۹۷۷ دلار افزایش پیدا کرد که رکود قیمتی در تاریخ انس جهانی بوده و تابحال چنین رقمی سابقه نداشته است. آخرین رقم ثبت شده در روز گذشته (پنجشنبه) ۱۹۶۱ دلار بوده که به نسبت ابتدای هفته به صورت متوسط، ۵۹ دلار افزایش قیمت را نشان داده است.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: طبیعتا این افزایش قیمت ۵۹ دلاری می تواند تأثیر شاخصی بر روی قیمت ها داشته باشد. در حالیکه در اوایل هفته، قیمت ها تاحدودی نسبت به هفته پیشتر کاهش پیدا کرده بود اما در طول هفته مجدد قیمت های به علت افزایش قیمت انس جهانی افزایش یافت؛ این در شرایطی است که نرخ ارز در داخل در طول هفته در محدوده ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان نوسان داشت.
وی در ارتباط با تغییرات قیمتی در طول یک هفته اخیر اظهار داشت: قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم در ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که با افزایش قیمت انس جهانی، هر قطعه آن ۳۵۰ هزار تومان در طول هفته افزایش پیدا کرد و به ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید. همینطور قیمت هر قطعه سکه طرح جدید هم با ۸۵۰ هزار تومان افزایش قیمت از ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در ابتدای هفته به ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در آخر هفته رسید.
کشتی آرای اضافه کرد: نیم سکه هم با ۴۰۰ هزار تومان افزایش از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید، ربع سکه هم از سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی با سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هفته را به پایان رساند. این در شرایطی است که سکه های یک گرمی در طول هفته ای که گذشت هیچ تغییری نداشته و با ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در طول هفته بدون تغییر بوده است.
وی ادامه داد: قیمت هر مثقال طلای آب شده هم حدودا ۵۱۰ هزار تومان افزایش طول هفته، از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به چهار میلیون و ۷۱۰ هزار تومان رسید. علاوه براین هر گرم طلای ۱۸ عیار هم از ۹۶۹ هزار تومان در ابتدای هفته به یک میلیون و ۸۷ هزار و ۳۰۰ تومان در آخرین معاملات روز گذشته رسید که نشان از افزایش ۱۱۸ هزار تومانی هر گرم طلای ۱۸ عیار دارد که رقم قابل توجهی برای مصنوعات طلا بشمار می رود.

کاهش تقاضا برای سرمایه گذاری حباب سکه را کاهش داد
نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار نمود: در طول هفته اخیر، عرضه و تقاضا در تعادل بود؛ در حالیکه در بعضی روزها هم عرضه بیشتر از تقاضا بود. شوک تقاضا یا شوک فروش در بازار نداشتیم و باتوجه به اینکه به ایام محرم هم نزدیک می شویم، بازار در تعادل به سر می برد. ضمن اینکه کاهش تقاضا برای خرید سکه به جهت سرمایه گذاری سبب شد تا حدودا ۲۵۰ هزار تومان حباب سکه کاهش پیدا کند.
کشتی آرای تصریح کرد: در حالیکه در ابتدای هفته حباب سکه حدودا ۹۵۰ هزار تومان بود، در انتها هفته به ۷۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد که نشان می دهد، تقاضا در بازار برای خرید سکه ه بیشتر جنبه سرمایه گذاری دارد، کاهش پیدا کرده است.
منبع:

1399/05/10
22:56:54
5.0 / 5
2390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار