نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

دلار راه صعود طلا را بست

دلار راه صعود طلا را بست نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد با ماندن قیمت طلا در یك بازه محدود، فضا اندكی مبهم شده و خوشبینی كارشناسان بازار به روند صعودی این فلز پرارزش در كوتاه مدت رنگ باخته است.به گزارش آچار به نقل از ایسنا، سرمایه گذاران همچنان خوشبینی قابل توجهی به قیمت طلا در کوتاه مدت داشتند اما نظر اکثریت کارشناسان وال استریت تغییر کرده و به کاهش قیمت طلا در معاملات هفته جاری رای دادند.

اگرچه دیدگاه کوتاه مدت اکثریت تحلیل گران تغییر کرده است اما خیلی از آنها قیمتهای پایینتر را به منزله فرصتی برای خرید ارزیابی می کنند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که در بین آنها چهار نفر معادل ۲۷ درصد به افزایش و ۹ نفر معادل ۴۰ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و پنج نفر معادل ۳۳ درصد نظری نداشتند.

در مقابل، سرمایه گذاران همچنان خوشبینی بالایی به افزایش قیمت طلا نشان دادند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۲۶۳ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۷۳۸ نفر معادل ۵۸ درصد به افزایش و ۲۷۲ نفر معادل ۲۲ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۵۳ نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند.

هفته گذشته هر دو گروه کارشناسان وال استریت و تحلیل گران افزایش قیمت طلا را پیشبینی کرده بودند و خیلی از تحلیل گران انتظار داشتند که اونس طلا از مرز ۲۰۰۰ دلار عبور کند. با اینکه طلا در اوایل هفته مقاومت در مرز ۲۰۰۰ دلار را امتحان کرد اما بهبود ارزش دلار آمریکا سبب شد این فلز پرارزش با فشار فروش قابل توجهی روبرو شود. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک سه دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۹۳۴ دلار و۳۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۲.۱ درصد کاهش ثبت نمود.

بسیاری از تحلیل گران در آستانه معاملات هفته جاری کاهش قیمت طلا به علت رشد ارزش دلار آمریکا را پیشبینی کردند.

جورج گرو، مدیرکل شرکت "آر بی سی ولث منیجمنت" اظهار نمود: هم اکنون معاملات خرید دلار آمریکا پرازدحام ترین معاملات در بازار است. با این وجود وی نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت همچنان ابراز خوشبینی کرد.

اوژن واینبرگ، مدیر تحقیقات کالا در کومرس بانک نسبت به روند قیمت طلا در کوتاه مدت نظر خنثی داشت و به کیتکونیوز اظهار داشت: باآنکه دلار آمریکا تهدیدی برای طلا در کوتاه مدت است اما برای شکسته شدن سطوح حمایتی فعلی طلا کافی نخواهد بود. طلا باید اتفاقات زیادی را هضم کند. دوره تحکیم قیمت طلا امکان دارد به مدت طولانی ادامه پیدا کند بدون این که روی روند بلندمدت این فلز پرارزش تأثیر بگذارد. من اتفاقی که طلا را به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار برساند، در افق مشاهده نمی کنم اما دلیلی هم برای سقوط این فلز به پایین سطح ۱۹۰۰ دلار نمی بینم.

منبع:

1399/06/16
10:49:56
5.0 / 5
2031
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار