سرپرست وزارت صمت اعلام كرد:

آمادگی برای تأمین كود فسفاته مورد نیاز كشاورزان

آمادگی برای تأمین كود فسفاته مورد نیاز كشاورزان به گزارش آچار سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترك با وزیر جهاد كشاورزی، برای تأمین كود فسفاته مورد نیاز كشاورزان را اعلام نمود.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت جعفر سرقینی اظهار داشت: شرکت ملی صنایع مس ایران پروژه های بسیار بزرگی را در دست اجرا دارد که تأمین کود فسفاته مورد نیاز بخش کشاورزی را هم می تواند با عنایت به فسفات وارداتی و ذخایر فسفات کشور انجام دهد.
وی همینطور خاطرنشان کرد: تأمین کود سوپر فسفات ساده(ssp) در چارچوب یک پکیج می تواند با تأمین مواد اولیه لازم(خاک مورد نیاز) در دستور کار تولید قرار بگیرد.
هماهنگی برای ساماندهی مبحث ثبت سفارش نهاده های دامی
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مبحث ثبت سفارش نهاده های دامی بیان نمود: در این خصوص با هماهنگی وزیر جهاد کشاورزی آمادگی داریم که جمع بندی نقاط مشترک را در جهت تأمین منافع عمومی مردم و کشور و تسهیل امور به اطلاع معاون اول رئیس جمهور برای انجام هرگونه اقدام مقتضی برسانیم.
سرقینی با اشاره به مبحث صادرات محصولات کشاورزی در صادرات با اوراسیا اظهار داشت: از سازمان توسعه تجارت ایران خواسته ایم تا نماینده وزارت جهاد کشاورزی را در کمیسیون ها، جلسات و مذاکرات مشترک شرکت بدهد.
وی با اشاره به برخی ممنوعیت های صادراتی در حوزه جهاد کشاورزی افزود: برخی تصمیمات با عنایت به شرایط و اقتضائات زمانی و در نظر گرفتن منافع کشور انجام می شود که اعمال برخی محدودیت ها برای صادرات محصولات کشاورزی هم از آن جمله است و در این مورد هم آماده همکاری و هماهنگی با وزارت جهاد را داریم.
بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی
سرپرست وزارت صمت همینطور با تاکید بر لزوم بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور اظهار داشت: ارز صادرات محصولات کشاورزی همچون ارز صادرات فولاد و مس و... باید به چرخه کشور باز گردد.
تشکیل شورای ملی زعفران
سرقینی با اشاره به تشکیل شورایی برای پیگیری امور مربوط به تجارت زعفران اظهار داشت: مسائل مربوط به صادرات در شورای ملی زعفران مورد بررسی قرار می گیرد که نماینده جهاد کشاورزی هم باید در این جلسات شرکت نماید.

1399/06/18
09:56:49
5.0 / 5
1816
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار