گسترش همكاریهای تجاری بین صنایع كوچك ایران و چین

گسترش همكاریهای تجاری بین صنایع كوچك ایران و چین آچار: تفاهم نامه گسترش همكاریهای صنعتی و تجاری بین سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران و نمایشگاه بین المللی صنایع كوچك چین به امضاء رسید.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، در آیین امضای این تفاهم نامه که به صورت برخط برگزار شد، محسن صالحی نیا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و ووهونگ- معاون مدیرکل سازمان صنعت و فنآوری اطلاعات استان گوانگدونگ چین به ارائه توضیحاتی درباره دلیلهای تنظیم و امضای این تفاهم نامه همکاری پرداختند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه ضمن تاکید بر توسعه همکاری ها بین صنایع کوچک دو کشور اظهار داشت: باتوجه به این که سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین در سال های گذشته همکاریهای موفقیت آمیزی داشته اند، زمینه و تجربه کافی برای توسعه روابط صنعتی و تجاری شکل گرفته است.
حضور بیش از ۵۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین
محسن صالحی نیا اضافه کرد: تا کنون بیش از ۵۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند که ضمن عرضه محصولات در بازار چین، به عقد تفاهم نامه و قراردادهای همکاری منتج شده است.
وی با اشاره به برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین اظهار نمود: ما قبل از بروز بحران کرونا برنامه ریزی های زیادی کردیم تا شرکت های ایرانی بتوانند در نمایشگاه حضور فعالی داشته باشند، اما به سبب شیوع پاندمی کرونا ناچار شدیم به دنبال الگوهای جدید همکاری و حضور در نمایشگاه باشیم.
افزایش میزان مشارکت شرکت های ایرانی
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: هم اکنون اهتمام داریم با همکاری طرف چینی، میزان مشارکت شرکت های ایرانی را افزایش و با عقد این تفاهم نامه، همکاری ها را گسترش دهیم.
صالحی نیا ابراز امیدواری کرد دو طرف با هدف اجرایی کردن توافقات بوسیله به اشتراک گذاشتن بهترین تجارب و تسهیل همکاری میان بخش های خصوصی دو کشور، مشارکت خودرا حداکثر کنند.
معاون مدیرکل سازمان صنعت و فنآوری اطلاعات گوانگدونگ چین نیز ضمن تشکر از همراهی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سال های گذشته اظهار داشت: ایران شریک اقتصادی و تجاری مهم ما در غرب آسیاست که همکاری بسیار خوبی با چین در زمینه های اقتصادی و تجاری داشته است.
وو هونگ اضافه کرد: با حمایت و سازماندهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و کنسولگری ایران در گوانگجو، ایران از دوازدهمین نشست در سال ۲۰۱۵ به مدت پنج سال متوالی در این نمایشگاه شرکت کرده است و شرکت های ایرانی و پاویون ایران با استقبال خوبی از طرف مخاطبان چینی همراه بوده است.
وی افزود: امضای این تفاهم نامه نماد کوشش های مشترک ما برای توسعه طولانی مدت همکاری ها و کمک به صنایع کوچک و متوسط برای توسعه در بازارهای چین و ایران است که در نتیجه آن، فصلی جدید در زمینه برگزاری رویدادهای بین المللی و همین طور در زمینه سرمایه گذاری های مشترک گشوده می شود.
این تفاهم نامه توسط اصغر مصاحب، عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و چن ژونگ جیان، رئیس نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین به امضاء رسید.
در آیین برخط امضای این تفاهم نامه همکاری همین طور خلیل شیرغلامی - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استان گوانگژو، سعید اعتصامی - رئیس اتاق بازرگانی ایرانیان جنوب چین، احمد جوانمردی - مدیر توسعه بازار و امور بین الملل و امید ساعی - مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و محمد امین - دبیر خوشه های کسب و کار فرش دستباف کشور حضور داشتند.
انتهاید پیاممنبع:

1399/06/23
21:49:41
5.0 / 5
1675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار