محكومیت آذویكو به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت به مشتریان

محكومیت آذویكو به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت به مشتریان آچار: مدیر كل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت اعلام نمود كه به دنبال اعتراض این سازمان به بیش از ۱۴۰۰ فقره رای بدوی صادره درباب پرونده شركت مذكور، نواقصی كه در دادنامه مشاهده می شد توسط شعبه تجدیدنظر تعزیرات حكومتی برطرف و شركت آذویكو ملزم به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت مشتریان حداكثر تا اختتام بهمن ماه سال جاری شد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، سید مجتبی سجادی با بیان نتیجه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر از جانب این سازمان در ارتباط با پرونده عدم ایفای تعهدات شرکت خودروسازی آذویکو در تحویل خودروی MG، در تشریح رای شعبه پنجم تجدیدنظر تعزیرات حکومتی استان تهران در مورد پرونده شرکت آذویکو اظهار نمود: با پیگیری های سازمان حمایت و بعد از ابلاغ دادنامه های اصداری، مشخص شد که رای تجدیدنظر در چهار بند انشاء و به طرفین پرونده ابلاغ گردیده که مهمترین قسمت دادنامه، اجبار شرکت آذویکو به تحویل خودروی جایگزین از میان دو خودروی «لوکسژن suvu۶» و «s۵۰» به انتخاب مشتری است.
او همینطور اضافه کرد: شرکت مذکور، ملزم به پرداخت ۱۸ درصد سود مشارکت از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو و ۱۲ درصد خسارت تاخیر در تحویل از زمان سررسید قرارداد تا روز تحویل خودرو شده است.
به قول سجادی خاطر نکته دیگری که در این رای لحاظ شده، پرداخت مابه التفاوت نرخ تورم بانک مرکزی از زمان سررسید تحویل قراردادی تا روز اجرای حکم بوده و تاکید شده که این امر باید نهایتا تا آخر بهمن ماه ۹۹ محقق شود.
وی با اشاره به اینکه طبق ماده ۲۳ آئین نامه سازمان تعزیرات شاکی خصوصی تنها در صورتی می تواند درخواست تجدیدنظر کند که متهم تبرئه شده باشد، خاطرنشان کرد: با عنایت به رای بدوی در خصوص محکومیت شرکت آذویکو، شعبه تجدیدنظر نسبت به اعتراض شاکیان خصوصی قرار رد دادخواست صادر کرد، لیکن بر مبنای همان ماده که امکان اعتراض را برای سازمان حمایت محفوظ می دارد، تجدیدنظرخواهی این سازمان مسموع دانسته شد که خوشبختانه منجر به صدور رای محکومیت شرکت و تغییراتی به سود مشتریان شد. امیدواریم مفاد دادنامه اصداری عیناً توسط شرکت آذویکو انجام و موجبات رضایت مشتریان فراهم گردد.
این شرکت در سال ۱۳۹۷ با علم کامل از شرایط تحریمی ۶۴۰۰ دستگاه خودرو با قرارداد قطعی فروخته، اما از تحویل آنها سرباز زده و زمستان سال قبل اعلام نمود که مشتریان مبلغ مازاد ۴۰ میلیون تومان و تعهد محضری در خصوص توافق با شرکت عرضه کنند تا طی یکی دو ماه بعد خودرو به آنان تحویل داده شود.
منبع:

1399/07/03
12:16:18
5.0 / 5
2177
تگهای خبر: بانك , تحریم , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار