با حكم وزیر صمت؛

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور انتخاب شد

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور انتخاب شد به گزارش آچار وزیر صنعت، معدن و تجارت در حكمی، بابك دین پرست را بعنوان قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور منصوب نمود.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر صمت در حکمی، «بابک دین پرست» را بعنوان قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور منصوب نمود. در حکم ابلاغی علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت آمده است: انتظار می رود در جهت نامگذاری شعار سال ۱۳۹۹ از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال "جهش تولید" و دستور رئیس محترم جمهوری در اجرای وظایف مندرج ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و آیین نامه اجرایی آن با همکاری کلیه حوزه های ستادی وزارت متبوع و با بهره مندی از ظرفیت دستگاه های عضو و کارگروه های متناظر استانی ستاد در سرتاسر کشور اقدامات زیر صورت پذیرد: ۱_ تلاش در جهت حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی بخصوص در موارد مربوط به تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام، تأمین مالی، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همینطور رفع مشکلات در رابطه با محیط زیست، منابع طبیعی معادن و رفع موانع صادراتی به منظور بهره مندی حداکثری از ظرفیت تولید و اشتغال آنها. ۲_ عرضه پیشنهادهای لازم در جهت اصلاح قوانین مقررات و ضوابط و رویه های مانع و مزاحم روند تولید و ایجاد اشتغال. ۳_ عرضه پیشنهاد برنامه سالانه جهت تأمین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی شامل (سرمایه در گردش و سرمایه ثابت) و همینطور تکمیل طرح های نیمه تمام. ۴_ پیگیری و بررسی لازم برای تعیین تکلیف در صورت امکان احیا و استمرار فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی راکد تملک شده توسط شبکه بانکی، دارای پرونده قضائی، ورشکسته مبحث ماده ۱۴۱ قانون تجارت و در اختیار اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه و سایر دستگاه های اجرایی. ۵_ تعامل با دستگاه قضائی در جهت ارتقا ضمانت اجرای مصوبات ستاد و کارگروه های استانی آن و اجتناب از صدور احکام منجر به توقف روند تولید و تعطیلی واحدهای تولیدی. ۶_ نظارت مستمر بر عملکرد کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان های سراسر کشور. ۷_ در اسرع وقت نسبت به راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری پیرو دستور رئیس محترم جمهوری مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ به شماره ۶۵۳۱۷ اقدام گردد.
(رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری اعضای محترم هیئت دولت در تاریخ دوم شهریور ماه ۱۳۹۹ در فرازی از بیانات خود فرمودند من البته قبلاً پیشنهاد کردم که برای شناسایی موانع تولید و مرتفع ساختن موانع تولید، یک کارگروهی تشکیل بشود از سوی رؤسای سه قوه، چون مربوط به سه قوه است و رؤسای محترم اعلام پذیرش کردند و گفتند که "بله"، این کار خوبی است من نمی دانم تا حالا تشکیل شده یا تشکیل نشده اگر نشده، خیلی خوب است که این کارگروه تشکیل بشود و به صورت شبانه روزی کار بکند و انشاالله بتوانند موانع تولید را برطرف کند چون تولید در بخش اقتصاد از همه چیز مهمتر است). ۸_ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور حداقل هفته ای دو مرتبه تشکیل جلسه دهد و در صورت امکان جلسات این ستاد با حضور استانداران برگزار گردد. بدیهی است در جهت تحقق اهداف فوق الذکر دستگاه ها و نهادهای عضو ستاد، کلیه معاونت ها، مراکز و سازمانهای وابسته به این وزارت و دبیرخانه ستاد همکاری و هماهنگی لازم را به جنابعالی خواهند داشت.


منبع:

1399/07/21
14:23:08
5.0 / 5
887
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار