معاون وزیر صمت خبر داد

راه اندازی 10 هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن

راه اندازی 10 هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن آچار: معاون وزیر صمت اظهار داشت: جهت راه اندازی 7 هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و 3 هلدینگ در بخش معدن هدفگذاری و برنامه ریزی شده است.به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی در جلسه تاسیس شرکت سهامی عام در بخش معادن و صنایع معدنی که با حضور نمایندگان شرکتهای بزرگ معدنی و صنایع معدنی و همین طور صندوق های سرمایه گذاری در رابطه با این شرکت ها برگزار شد، گفت: راه اندازی ۷ هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و ۳ هلدینگ در بخش معدن هدفگذاری شده و گام های اولیه با اعمال ملاحظات قانونی در این خصوص برداشته شده که به زودی عملیاتی می شود.
وی با اعلان اینکه سرمایه گذاری یکی از نیازهای اصلی امروز حوزه معادن کشور است، افزود: در همین راستا در حال تشکیل هلدینگ های سرمایه گذاری هستیم که بازار سرمایه در چارچوب شرکت های سهامی عام پروژه این فرصت را فراهم نموده است.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت اشاره کرد: هدایت نقدینگی موجود، سرمایه های سرگردان و بازار سرمایه به سمت بخش های مولد کشور در اولویت امروز وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در بخش تولید و هم در حوزه معادن توجه ویژه ای به این منابع داشته و از اواخر سال قبل برنامه های مشخصی را در این خصوص پیشنهاد و ارائه کرده است.
وی اشاره کرد: در حوزه معادن این مهم درباب تمام محصولات معدنی و زنجیره ارزش تولید آنها با جدیت تمام دنبال می شود.
زرندی با تقدیر از استقبال خوب نمایندگان شهرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی کشور از این پروژه، افزود: طی فراخوانی از معادن بخش خصوصی دعوت کردیم تا از ظرفیت بازار سرمایه در چارچوب عرضه اولیه و انتشار اوراق استفاده کنند و تا حالا حدود ۵۰۰ معدن از این مساله استقبال کرده و در جلسات مشاوره شرکت می کنند.
وی اشاره کرد: اگر در سال ۹۹ بتوانیم مقدمات ورود ۵۰ معدن را به بازار سرمایه فراهم نماییم، در عمل کار بسیار مهمی در این بخش شکل گرفته و می تواند مقدمه ای برای برنامه ریزی در این خصوص برای سال های آینده باشد.


منبع:

1399/07/28
19:23:51
5.0 / 5
885
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار