پورابراهیمی خبر داد

موافقت وزارت صمت با افزایش خوراك كارخانه روغن نباتی گلناز كرمان

موافقت وزارت صمت با افزایش خوراك كارخانه روغن نباتی گلناز كرمان به گزارش آچار كرمان نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ظرفیت خوراك شركت روغن نباتی گلناز كرمان اظهار داشت: تلاش ما بر این است بزودی با افزایش ظرفیت خوراك این شركت افزایش تولید و بازگشت كارگران بیكار شده در فاز نخست تا ظرفیت ۴۰۰ نفر را به اشتغال شاهد باشیم.


دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" روز پنجشنبه در نشست و بازدید مشترک معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت از شرکت روغن نباتی گلناز اضافه کرد: بزودی خوراک مورد نیاز تولید شرکت روغن نباتی گلناز افزایش پیدا خواهد نمود و سبب افزایش تولید این کارخانه می شود.
وی با اشاره به بازدید و نشست مشترک معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت از کارخانه روغن نباتی گلناز اظهار نمود: خوشبختانه در طول ماه های اخیر با پیگیری مستمر انجام شده مشکلات کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان در موضوعات مالیاتی، بیمه ای و بانکی رفع شد.
پورابراهیمی خطاب به معاون وزیر صمت تصریح کرد: مشکلات فرآروی کارخانه گلناز کرمان بر طرف شده و همکاری خوبی در بخش ملی و استانی در جهت احیای این شرکت اتفاق افتاده و تنها مشکل موجود در زمینه فعالیت کارخانه روغن نباتی گلناز تأمین خوراک، روغن خام و مواد اولیه کارخانه است.
وی تصریح کرد: با عنایت به این که تولیدات شرکت روغن نباتی گلناز کالاهای اساسی است و به شدت مورد نیاز مردم و از سویی حوزه قیمت گذاری بر آنها وارد است، لازم است این کارخانه به ظرفیت قبلی که بیشترین ظرفیت تولید جنوب شرق کشور و دومین کارخانه تولید روغن در ایران بود، برسد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان نمود: متاسفانه به علت تعطیلی و تولید اندک چند سال گذشته کارخانه گلناز که مبنای محاسبه تعیین خوراک در شرایط کنونی برای شرکتهای روغن نباتی شده وضعیت روغن خام اختصاص یافته به این شرکت بسیار اندک است و نمی تواند پاسخگوی تولید و هزینه های تولید این شرکت باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: وزارت صمت هر چه سریع تر ظرفیت خوراک این شرکت را تا سقف ۱۵ هزار تن در ماه افزایش دهد و در صورتیکه وضعیت قیمت گذاری روغن مصرفی هم حل شود مبحث تولید برای صادرات هم در دستور کار این کارخانه قرار خواهد گرفت.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: البته پیشنهاد همزمان ما برای مبحث تولید داخل کشور این است که از روش عبور موقت مواد خام برای تولید محصول نهایی به منظور صادرات به کشورهای همسایه استفاده گردد که این مهم یکی از ظرفیت هایی است که کارخانه روغن نباتی گلناز می تواند به خود اختصاص دهد.
وی با اشاره به اینکه پس از بازدید و مذاکره با مدیران شرکت گلناز توافقات لازم بین معانان وزارت صمت مقرر شد بر طبق این رویکرد افزایش ظرفیت خوراک کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان را ظرف هفته آینده در دستور کار قرار گرفت که این اقدام باعث افزایش ظرفیت تولید و تأمین روغن مورد نیاز مردم در مناطق جنوبشرق کشور و برگشت تعداد زیادی از کارگران به کار خواهد شد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش ما بر این است به زودی با افزایش ظرفیت خوراک شرکت روغن نباتی گلناز افزایش تولید و بازگشت کارگران بیکار شده در فاز نخست تا ظرفیت ۴۰۰ نفر به اشتغال شاهد باشیم.
منبع:

1399/08/16
19:28:09
5.0 / 5
839
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار