بر اساس اعلام رسمی دولت؛

رشد اقتصادی در بهار

رشد اقتصادی در بهار آچار: مركز آمار ایران، جزئیات رشد اقتصادی فصل بهار امسال را اعلام نمود كه بر اساس آن، این نرخ با احتساب نفت ۶.۵ درصد و بدون احتساب نفت، ۷ درصد می باشد.به گزارش آچار به نقل از مهر، بنا بر اعلام رسمی مركز آمار ایران، رشد اقتصادی سه ماه نخست سال ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل، بدون احتساب نفت ۷ درصد و با احتساب نفت، ۶.۵ درصد است.
محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۹۰در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۶، به رقم یك میلیون و ۸۳۶ هزار و ۴۲۷ میلیارد ریال با نفت و یك میلیون و ۴۵۶ هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی كه رقم مذكور در مدت مشابه سال قبل، با احتساب نفت یك میلیون و ۷۲۳ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال و بدون نفت یك میلیون و ۳۶۱ هزار و ۵ میلیارد ریال بوده كه نشان از رشد ۶.۵ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و ۷ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در فصل بهار سال ۱۳۹۶ دارد.
نتایج مذكور حاكی از آن است كه در سه ماهه نخست سال جاری، رشته فعالیت های گروه كشاورزی ۳.۱ ، گروه صنعت شامل استخراج نفت خام و گاز طبیعی، سایر معادن، صنعت، انرژی و ساختمان، ۴.۹ و گروه خدمات ۸.۳ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل، رشد داشته است.
محاسبات فصلی در مركز آمار ایران در قالب ۱۵ بخش اصلی، متشكل از ۴۲ رشته فعالیت انجام می شود كه بر این اساس گروه كشاورزی شامل زیر بخش های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل داری و ماهیگیری، گروه صنعت شامل زیر بخش های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است.
گروه خدمات نیز، شامل زیربخش های عمده فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه گری های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددكاری و سایر خدمات است.
لازم به ذكر است اطلاعات تفصیلی در زمینه حساب های ملی فصلی مركز آمار ایران بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰، از طریق درگاه ملی آمار در قسمت داده ها و اطلاعات آماری/حساب های ملی/ جداول آماری/ حساب های ملی فصلی، قابل دسترسی است.

 

1396/06/15
15:34:31
5.0 / 5
6583
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار