طراحی نانوداروی درمان تومور مغزی با بهره گیری از تركیبات زردچوبه

طراحی نانوداروی درمان تومور مغزی با بهره گیری از تركیبات زردچوبه آچار: رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از دستیابی به فناوری تولید نانو دارو جهت درمان تومور مغزی با بهره گیری از كوركومین آگاهی داد.


به گزارش ایسنا، دکتر قدیر رجب زاده با بیان این خبر اضافه کرد: این فناوری حاصل اجرای پروژه مشترک این موسسه با دپارتمان علوم اعصاب دانشکده پزشکی مشهد بود که با هدف طراحی دارویی با بهره گیری از ترکیبات طبیعی زیست فعال انجام شده است.
وی اظهار داشت: به سبب پیچیدگی پروسه درمان تومورهای مغزی و عوارض جانبی زیاد داروهای موجود، در این پروژه پس از طراحی دارو، پروسه بررسی اثر درمانی بر روی سلول های تومور مغزی انجام شد و محصول نهایی تولید شده در این پروژه می تواند بعنوان غذا دارو به صورت موازی با داروهای موجود در درمان تومور مغزی مورد استفاده قرار گیرد.
رجب زاده با اعلان اینکه استفاده از غذا داروها در صنایع غذایی و دارویی، به سبب مشکلاتی نظیر جذب پایین در سیستم گوارشی، تغییرپذیری احتمالی در طول نگهداری و تاثیر سیستم گوارشی بر آن، با محدودیت هایی مواجه می باشد، اشاره کرد: خیلی از این ترکیبات در ضمن فرآوری ماده غذایی و نگهداری، تخریب شده و خواص سلامتی بخش خودرا از دست می دهند، بنا بر این انتخاب و ایجاد یک سیستم انتقال مناسب برای جذب و استفاده حداکثری از خواص ترکیبات طبیعی ضروری می باشد.
رییس موسسه علوم و صنایع غذایی اشاره کرد: برای اثربخشی بیشتر کورکومین، حامل هایی برای محافظت از آن طراحی شده است که نانو حامل های مذکور قابلیت جذب کورکومین را در سیستم گوارش و در سیستم گردش خون افزایش داده است.
بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه علوم و صنایع غذایی، وی اشاره کرد: در این تحقیق با تغییراتی که در سطح نانو حامل ایجاد شده، راندمان انتقال این دارو به بافت هدف یا همان تومور مغزی افزایش یافته است.
منبع:

1399/08/17
19:58:26
5.0 / 5
868
تگهای خبر: پیچ , تولید , سیستم , عوارض
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار