صدور بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه از طرف صندوق نوآوری برای دانش بنیان ها

صدور بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه از طرف صندوق نوآوری برای دانش بنیان ها صندوق نوآوری و شكوفایی در 8 ماهه سال جاری تا حالا بیش از هزار میلیارد تومان ضمانت نامه برای شركت های دانش بنیان صادر كرده است و شركت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الكترونیك، لیزر فوتونیك بیشترین میزان استقبال از صدور ضمانت نامه را داشتند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، بطور معمول کارفرمایان خصوصاً کارفرمایان بزرگ یا دولتی جهت شرکت در مناقصه یا مزایده، عقد قرارداد و پیش پرداخت پیمانکاران، ضمانت نامه مطالبه می کنند. ضمانت نامه سندی است که نهاد مالی به نفع کارفرما صادر می کند و انجام تعهدات را از طرف پیمانکار به صورت مالی تضمین می نماید. صندوق نوآوری و شکوفایی در این راستا خدمات صدور ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان را ارائه می کند که میزان ضمانت نامه های صادر شده از طرف صندوق نوآوری برای شرکت های دانش بنیان امسال در مقایسه با سال قبل صعودی بوده است.
نتایج بررسی تعداد شرکت های دانش بنیان اخذکننده خدمت ضمانت نامه صندوق نوآوری و شکوفایی در ۸ ماهه اول سال جاری نشان میدهد که ۶۷۰ فقره ضمانت نامه به مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان صادر شده که این میزان منجر به فروش محصولات دانش بنیان و ایجاد زمینه فروش نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان محصول دانش بنیان شده است.
صندوق نوآوری و شکوفایی در توافقاتی که با بانک ها داشته است، ۵۰ درصد از ودیعه نقدی را بجای شرکت های دانش بنیان تامین می کند؛ بدین سان اگر مقرر است شرکت در ازای ۱۰ درصد سپرده نقدی، ضمانت نامه دریافت کند، کافی است که ۵ درصد آنرا پرداخت کند و باقیمانده آنرا صندوق تقبل خواهدنمود.
همین طور صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته طبق همین توافقات، تخفیف ۳۰ درصدی را به نفع شرکتها در کارمزد صدور ضمانت نامه به دست آورد تا هزینه صدور ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان ارزان تر باشد.
الان صندوق نوآوری و شکوفایی صدور ضمانت نامه پیمان را بوسیله بیش از ۱۵ بانک عامل انجام می دهد؛ برای این منظور شرکت های دانش بنیان می توانند برای قراردادها یا مناقصات در حوزه محصولات دانش بنیان درخواست خودرا به صندوق ارسال کرده تا ظرف سه روز کاری بررسی شده و به بانک مورد نظر شرکت معرفی شود.
در ۸ ماهه اول سال جاری شرکت های دانش بنیان استان تهران بیشترین متقاضی دریافت کننده ضمانت نامه بودند و پس از استان تهران، به لحاظ مبلغ، استان فارس و به لحاظ تعداد استان اصفهان نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.
شرکت های دانش بنیانی که نیاز به ضمانت نامه بیشتری دارند و می خواهند این پروسه را بهتر انجام دهند می توانند از حد اعتباری ضمانت نامه صندوق نوآوری استفاده کنند، به این صورت که حد اعتباری شرکت در تعامل با بانک تعیین شده و در نهایت هر میزان ضمانت نامه تا سقف مشخص شده، به سرعت و بدون مشکل قابل دریافت است.
برمبنای اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در طبقه بندی حوزه فناوری شرکت های فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر فوتونیک بیشترین استقبال را از صدور ضمانت نامه داشتند. همین طور بهره برداران و ذینفعان اصلی ضمانت نامه های صادر شده صنایع نفت، گاز و انرژی بوده اند که شامل شرکت های دارای پیمان با مجموعه وزارت نیرو، پتروشیمی، نفت و گاز هستند.1399/09/01
22:04:37
5.0 / 5
542
تگهای خبر: ارز , بانك , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار