طبق اعلام بانك مركزی

تعداد و مبلغ چك های برگشتی بیشتر شد

تعداد و مبلغ چك های برگشتی بیشتر شد آچار: تازه ترین آمار بانک مرکزی درباره چک های برگشتی در آذر ماه نشان میدهد که در این ماه بیش از 893 هزار فقره چک برگشت خورده که این تعداد 31.1 درصد نسبت به آبان ماه افزایش دارد و ارزش چک های برگشتی نیز به 23 هزار و 300 میلیارد تومان رسیده که 5.6 درصد افزایش داشته است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، تازه ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر نموده است، نشان میدهد که در آذر ماه ۹.۵ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ۱۸۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مبادله شده است که از نظر تعداد ۱۸ درصد افزایش و مبلغ تا ۲.۲ درصد نسبت به آبان ماه کاهش دارد.
از طرف دیگر، بیش از ۸.۶ میلیون فقره با ارزشی بیش از ۱۶۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از چک های مبادله ای وصول شده است که از نظر تعداد ۱۶.۷ درصد افزایش و مبلغ ۳.۲ درصد کاهش دارد. در کنار چک های وصولی بیش از ۸۹۳ هزار فقره چک برگشت خورده که این تعداد ۳۱.۱ درصد نسبت به آبان ماه افزایش دارد و ارزش چک های برگشتی به ۲۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می رسد که معادل ۵.۶ درصد افزایش داشته است.
همین طور در طول این مدت، در استان تهران حدود ۲.۹ میلیون فقره چک با ارزشی بیش از ۸۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که بیان کننده صدرنشینی استان تهران در مبادله چک در سطح کشور است.
چک های وصول شده در تهران ۲.۶ میلیون فقره به ارزشی بیش از ۷۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و چک های برگشتی تا ۲۶۱ هزار فقره به ارزش ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

میزان چک های برگشتی به تفکیک علل
علاوه براین، در آذر ماه امسال در کل کشور بـالغ بـر ۸۶۴ هـزارفقـره چـک بـه ارزش ۲۲ هـزار میلیـارد و ۴۰۰ تومان به دلیلهای کسری یـا فقـدان موجـودی برگشـت خورده است که در واقـع از نظـر تعـداد ۹۶.۸ درصـد و از نظر ارزش ۹۶.۲ درصد از کل چک های برگشتی به دلیلهای کسری یا فقدان موجودی بوده است.
از طرف دیگر، در استان تهران ۲۵۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به دلیلهای کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که در استان تهران از نظر تعداد ۹۵.۸ درصد و از نظر مبلغ ۹۵ درصد از کل چک های برگشتی به دلیلهای کسری یا فقدان موجودی بوده است.
منبع:

1399/11/14
12:24:26
0.0 / 5
322
تگهای خبر: ارز , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار