با امضای یك تفاهم نامه سه جانبه كلید خورد؛

استفاده از ظرفیت های مالی شركتهای بزرگ برای تأمین مالی پروژه ها

استفاده از ظرفیت های مالی شركتهای بزرگ برای تأمین مالی پروژه ها تفاهمنامه تأمین مالی طرح ها و پروژه های معدنی با استفاده از ظرفیت های مالی شرکتهای بزرگ و پیشران زیر مجموعه وزارت صمت به امضا رسید.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر مبنای تفاهم نامه سه جانبه ای که میان ایمیدرو، معاونت طرح و برنامه وزارت صمت و بانک تخصصی بخش صنعت و معدن به امضا رسید، مقررشد از ظرفیت های مالی شرکتهای در رابطه با وزارتخانه برای تأمین مالی واحدها و طرح های اولویت دار بخش صنعت و معدن استفاده گردد.
هدف از انعقاد این تفاهم نامه که با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صمت به امضا رسید کمک به رونق سرمایه گذاری و تأمین مالی واحدها و طرح های بخش صنعت و معدن و پشتیبانی از اشتغال این بخش است.
بر اساس این تفاهم نامه طرفین توافق کردند تا میزان سپرده گذاری شرکتهای تابعه و وابسته ایمیدرو در ۳ مرحله تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال و با نرخ بانکی قابل مذاکره (بر مبنای نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) در نزد بانک مذکور افزایش یابد.
بانک مذکور در تفاهم نامه هم در مرحله اول حداقل به نسبت ۴ برابر این سپرده گذاری و حداقل تا ۴۰ هزار میلیارد ریال مبادرت به عرضه تسهیلات و اعتبار به منظور تأمین سرمایه در گردش، سرمایه گذاری و تأمین مالی طرح های توسعه ای واحدهای معدنی و صنعتی کند.
با تحقق این هدف، ایمیدرو همکاری لازم را برای افزایش میزان سپرده گذاری شرکتهای تابعه و وابسته در مرحله دوم و سوم (هر کدام ۱۰ هزار میلیارد ریال) پیگیری و انجام خواهد داد تا در نهایت، میزان تسهیلات و اعتبار بانک در اختیار به منظور سرمایه گذاری و تأمین مالی طرح ها و پشتیبانی از تولید به ۱۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.
شناسایی، اولویت بندی و اعلام لیست طرح های در رابطه با زنجیره معدنی و صنایع معدنی از راه کمیته ای مشترک میان ایمیدرو و معاونت طرح و برنامه وزارت صمت انجام می شود و حداقل ۵۰ درصد منابع مالی فوق به این بخش تخصیص داده می شود.
همچنین در بخش صنعت، اولویت بندی طرح ها با معاونت طرح و برنامه وزارت صمت خواهد بود.
فرآیند ثبت درخواست متقاضیان تسهیلات از این منابع، ارجاع به بانک عامل بخش صنعت و معدن و بررسی، تأیید و پرداخت تسهیلات، در سامانه هماهنگ وزارت صمت پیاده سازی و عملیاتی خواهد شد.
همچنین با هدف تقویت گردش مالی بانک تخصصی بخش صنعت و معدن، مقرر شد شرکت ها، بخشی از منابع گردش حساب فروش در ارتباط با بورس کالا را هم از راه درگاه بانک مذکور انجام دهند.


منبع:

1399/11/21
22:38:43
0.0 / 5
323
تگهای خبر: بانك , تجارت , تقویت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار