معاون وزیر صمت:

پیگیر تشكیل شركت سهامی عام پروژه معدنی هستیم

پیگیر تشكیل شركت سهامی عام پروژه معدنی هستیم به گزارش آچار معاون وزیر صمت اظهار داشت: باتوجه به تعاملات خوب صورت گرفته با سازمان بورس، امکان ورود معادن به بازار سرمایه در قالب شرکتهای سهامی عام پروژه و یا صندوقهای جسورانه اکتشاف و بهره برداری فراهم گشته است.به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی در جلسه بهره گیری معادن از ظرفیت بازار سرمایه که با حضور معاونین وزارت صمت و رئیس سازمان بورس برگزار شد، روند ورود معادن، تشکیل شرکت سهامی عام پروژه معدنی و استفاده از ابزارهای بازار سرمایه جهت جذب سرمایه های مردمی در جهت سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی را مورد بررسی قرار دادند.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: باتوجه به گستردگی جغرافیایی و موضوعی معادن کشور این امکان وجود دارد که این معادن به صورت منطقه ای و استانی و یا باتوجه به ذخایر معادن که از نوع فلزی آهنی و یا غیر آهنی هستند دسته بندی شده و با تشکیل هیأت موسسین از فعالان معتبر بخش معدن و صنایع معدنی موجبات تأسیس شرکت سهامی عام پروژه و تامین مالی بوسیله پذیره نویسی مردمی فراهم شود.
وی توضیح داد: با این ابزار، امکان ایجاد شرکتهای بزرگ معدنی و صنایع معدنی و سرمایه گذاری های کلان در پایین دست نیز فراهم شده و این شرکتها می توانند با ساختار مالی شفاف و پویا موجبات توسعه بخش معدن را فراهم آوردند.
زرندی اظهار داشت: در حوزه واگذاری معادن تعطیل نیز جلسات اولیه با فعالان بخش برگزار تا با تأسیس هیأت مؤسس و ستاندن مجوزهای لازم و واگذاری ۸۲ معدن تعطیل و راکد در اختیار دولت به این شرکت سهای عام، مردم را در توسعه معادن شریک شوند
معاون طرح و برنامه اضافه کرد: در حوزه صندوق های جسورانه اکتشاف نیز ایمیدرو آمادگی کامل خودرا برای واگذاری پهنه های مرغوب بوسیله این صندوق ها اعلام نموده و اقدام خوبی نیز دراین زمینه صورت گرفته که در راه ستاندن مصوبات قانونی لازم است.
وی همین طور در این نشست اظهار داشت: تلاش زیادی برای پیوند بخش صنعت و معدن به بازار سرمایه چه در عرضه اولیه، انتشار اوراق و… انجام داده شده که البته در بخش معادن باید شرایط را بیشتر تسهیل نماییم.
زرندی اضافه کرد: در ۱۰ ماه امسال ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان انواع اوراق برای شرکتهای صنعتی معدنی انتشار یافته که بیش از ۳ برابر مجموع اوراق انتشار یافته در ۱۲ ماه سال ۹۸ است
معاون طرح و برنامه اظهار داشت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۷۰ شرکت صنعتی، معدنی و تجاری به تأیید هیأت پذیرش بازار سرمایه رسیده که بیش از عملکرد کل سال ۹۸ بوده است.
در این جلسه، سرپرست معاونت معدنی، رئیس سازمان ایمیدرو و رئیس سازمان بورس درباب بهره گیری معادن از ظرفیت بازار سرمایه، بحث و بررسی نموده و نظرات خودرا برای اجرای این مساله مطرح نمودند.


منبع:

1399/12/06
21:56:48
0.0 / 5
443
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار