پیگیری غصه بزرگ -۴؛

دلال روغن جامد را ۳ برابر گرانتر می فروشد

دلال روغن جامد را ۳ برابر گرانتر می فروشد به گزارش آچار رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش اظهار داشت: اغلب کارخانه ها روغن را بطور مستقیم به واحدهای صنفی تحویل نمی دهند و واحد مجبور به خرید از دلال آن هم به 3 برابر قیمت دولتی هستند.علی بهره مند در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: شیرینی های پرمصرف نرخ مصوب دارد بدین سبب قیمت شیرینی در روزهای پایانی سال تغییر نخواهد کرد و افزایشی نخواهد داشت و قیمت انواع شیرینی همان قیمت های قبلی خواهد بود. بر این اساس قیمت هر کیلوگرم شیرینی یزدی درجه یک ۳۸ هزار تومان، هر کیلوگرم شیرینی زبان درجه یک ۵۰ هزار تومان، هر کیلوگرم شیرینی پاپیونی و دانمارکی درجه یک نیز ۵۰ هزار و قیمت هر کیلو گرم شیرینی تر درجه یک ۶۰ هزار تومان است. قیمت درجه دو هر کیلوگرم از انواع شیرینی ها ذکر شده نیز ۱۰ هزار تومان کمتر از قیمت های مذکور خواهد بود.
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی افزود: برای ایام اختتام سال نیز جشنواره فروش نوروزی با تخفیف ۱۵ درصدی در نظر گرفته ایم که واحدهای داوطلب پوسترهای متحدالشکلی را روی مغازه خود نصب کرده اند.
وی درباب نحوه تامین مواد اولیه نیز اظهار داشت: در روزهای اختتام سال، واحدها به مواد اولیه زیادی نیاز دارند اما متأسفانه اغلب کارخانه ها روغن را بطور مستقیم به واحدهای صنفی تحویل نمی دهند و بواسطه ها می دهند و واحدهای صنفی نیز مجبورند روغن را از واسطه ها و دلالان خریداری کنند. البته در مواردی واحدهای صنفی می توانند بطور مستقیم روغن مورد نیاز خودرا از کارخانجات روغن خریداری کنند اما در بیشتر موارد باید این کالاها را از واسطه ها و دلال ها خریداری کنند.
بهره مند اضافه کرد: قیمت یک حلب روغن جامد ۱۶ کیلوگرمی تحویل از کارخانه ۱۶۵ هزار تومان است اما واحدهای صنفی همین روغن را از دلال ها و واسطه ها با قیمتی ۳ برابر بیشتر و بیش از ۴۰۰ هزار تومان خریداری می کنند.
وی افزود: البته دولت یک ماه پیش ۵۰۰ تن روغن جامد جهت توزیع به واحدهای قنادی تحویل داد، اما این حجم پاسخگوی نیاز واحدها نیست.
رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی فروش و دارندگان کافه قنادی اظهار داشت: همه می دانند که در بخش مواد اولیه قنادی دلالی وجود دارد و واحد تولیدی در بیشتر موارد مجبور به خرید روغن از بازار آزاد می شود؛ وزارت صمت هم از این مساله اطلاع دارد اقدام مؤثری انجام نمی دهد.
وی اشاره کرد: از یک طرف مواد اولیه را سه برابر نرخ مصوب خریداری می نماییم و از جانب دیگر باید شیرینی را با نرخ مصوب بفروشیم.
بهره مند اظهار داشت: وزارت صمت باید تدبیری کند تا روغن مورد نیاز صنوف مختلف منطبق با مصرف سنوات قبل در اختیارشان فرار بگیرد تا صنوف ناچار به خرید از دلالان نشوند.

1399/12/22
13:21:05
0.0 / 5
404
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار