چرخش قیمت ها در آخرین روز فعالیت بازار سكه و طلا در سال ۹۹

چرخش قیمت ها در آخرین روز فعالیت بازار سكه و طلا در سال ۹۹ به گزارش آچار طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، طی یک هفته اخیر تا قبل از روز گذشته (پنجشنبه) بازار سکه و طلا همچنان آرامش نسبی خویش را که از آغاز اسفند ماه بر بازار حاکم شده بود، حفظ کرد اما روز گذشته، به دنبال افزایش قیمت اونس جهانی و افزایش نرخ ارز در داخل، سکه و طلا هم مشمول افزایش قیمت شد.


محمد کشتی آرای در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت آخرین هفته بازار سکه و طلای داخلی، اظهار نمود: همانطور که از آغاز اسفند ماه سال جاری بازارثبات و آرامشی نسبی را تجربه کرده بود، طی یک هفته اخیر هم تا قبل از روز گذشته (پنحشنبه) این آرامش وجود داشت؛ اما روز گذشته که آخرین روز بازار در سال ۱۳۹۹ هم بوده است، قیمت اونس جهانی چند دلاری افزایش یافت. ضمن اینکه از روز گذشته شاهد افزایش مختصر نرخ ارز نیر بوده ایم.
نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: روز گذشته با عنایت به افزایش قیمت ها و تقاضایی به وجود نیامد، ازاین رو حباب سکه نه تنها باوجود افزایش قیمت ها بالا نرفت، بلکه نسبت به روزهای پیش تر که در محدوده ۶۵۰ هزار تومان قرار داشت، ۱۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد. اما در مجموع چهار هفته پایانی سالجاری (اسفندماه) یک ثبات نسبی قیمت خوبی در بازار داشتیم که این ثبات به دو علت نوسانات محدود اونس جهانی بعنوان عامل موثر خارجی و مدیریت و کنترل نرخ ارز توسط بانک مرکزی بعنوان عامل اثرگذار داخلی بود.
وی اضافه کرد: تغییرات قیمت سکه و طلا از روز گذشته بوجود آمد و همه قطعات سکه و طلا افزایش قیمت را تجربه کردندکه علت این امر افزایش حدودا ۱۲ دلاری قیمت اونس جهانی و افزایش حدودا ۴۰۰ تومانی قیمت ارز بود که مجدد به حدود ۲۵ هزار تومان رسید. این دو عامل سبب شد که قیمت طلا و سکه در روز گذشته (پنجشنبه) به نسبت روزهای پیش از آن افزایش یابد؛ بگونه ای که سکه تمام مشمول حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت شد.
این مقام صنفی خاطرنشان کرد: همینطور طی سالهای گذشته که قیمت سکه و طلا پایین تر بود، تقاضا برای خرید قطعات سکه و مصنوعات طلا بعنوان هدیه نوروزی بیشتر بود. به طور مثال سال گذشته، سکه در محدوده شش میلیون تومان و سال جاری در کانال ۱۱ میلیون تومان قرار گرفت یا در اسفند ماه سال قبل هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۰۰ هزار تومان قیمت داشت اما اسفند سالجاری بیشتر از یک میلیون تومان قیمت دارد؛ ازاین رو با عنایت به بالا بودن قیمت سکه و طلا، ترجیح مردم به استفاده از کارت های هدیه بانکی بوده است و بنابراین خرید و فروش مصنوعات طلا به شدت کاهش پیدا کرد و بازار بسیار آرام و همراه با رکود طی شد.
کشتی آرای در اعلام آخرین قیمت ثبت شده برای سکه و طلا امسال و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، اظهار داشت: همانطور که اشاره شد، افزایش قیمت ها در طول یک هفته اخیر تنها در روز گذشته صورت گرفت و قبل از آن بازار در ثبات نسبی به سر می برد. روز گذشته قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی به ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده است. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم هم در آخرین روز بازار سکه و طلا به ارزش ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است. همانطور که اشاره شد، هم اکنون حباب سکه هم برای هر قطعه سکه حدودا ۵۵۰ هزار تومان است.
وی اضافه کرد: هر قطعه نیم سکه با رشد ۱۵۰ هزار تومانی به شش میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی هم با رشد ۵۰ هزار تومانی به دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده اند.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در انتها در ارتباط با آخرین قیمت طلا هم اظهار داشت: همینطور هر مثقال طلا به چهار میلیون و ۷۱۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۸۸ هزار تومان رسیده است. آخرین نرخ ثبت شده برای اونس جهانی هم با افزایش ۱۲ دلاری در روز پنجشنبه، ۱۷۳۶ دلار است.
منبع:

1399/12/30
14:46:43
0.0 / 5
354
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار