برای داخلی سازی قطعات انجام خواهد شد؛

امضای قرارداد ۶۰ میلیون یورویی بین دو شركت انرژی وپتروشیمی داخلی

امضای قرارداد ۶۰ میلیون یورویی بین دو شركت انرژی وپتروشیمی داخلی آچار: رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری چهارمین میز تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت پتروشیمی آگاهی داد.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید محمد مهدی هادوی اظهار داشت: در میز چهارم تجهیزات صنعت پتروشیمی قراردادی به اعتبار ۶۰.۸ میلیون یورو دو شرکت تولیدی داخلی صنعت انرژی و پتروشیمی منعقد می شود.
وی اضافه کرد: قبل از این و با برگزاری ۳ میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی شرایط برای صرفه جویی ارزی بیش از ۱۶۰ میلیون یورو و جلوگیری از واردات تجهیزات مشابه خارجی در این صنعت فرآهم آمده است.
رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در میز اول ساخت داخل صنعت پتروشیمی، یک شرکت ماشین سازی در استان مرکزی و شرکت صنعتی دیگر در این استان بعنوان سازنده طرف قرارداد برای داخلی سازی تجهیزات سنگین یک شرکت پتروشیمی در استان کهگیلویه و بویراحمد با ارزش ۴۳ میلیون یورو اقدام نمودند.
هادوی اظهار داشت: در میز دوم صنعت پتروشیمی که قرارداد بین یک شرکت صنعت پتروشیمی در استان بوشهر و یک شرکت ماشین سازی در استان مرکزی بعنوان پیمانکار منعقد شد، داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز به مبلغ ۶۴ میلیون یورو در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در میز سوم صنعت پتروشیمی نیز داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز یک شرکت پتروشیمی در استان فارس توسط یک شرکت ماشین سازی در استان مرکزی به همراه ۱۲ شرکت دیگر بعنوان پیمانکار جمعاً به ارزش ۵۲ میلیون یورو در دستور کار قرار گرفت.
رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: تا حالا ۱۱ میز تخصصی در امتداد تعمیق ساخت داخل در صنایع راهبردی خودرو، مخابرات، تجهیزات صنعت پتروشیمی و صنایع معدنی با هدف به هم رسانی نیازها و توانمندی های صنعتی کشور برگزار شده است که در مجموع کاهش ارزبری بیش از یک میلیون یورو را برای صنعت کشور به دنبال داشته است.
هادوی اشاره کرد: برگزاری میزهای تخصصی تعمیق ساخت داخل پیرو فرمان مقام معظم رهبری برای بسترسازی لازم جهت استقلال صنعتی کشور و تکیه بر توان داخلی در دستور کار قرار دارد.


منبع:

1400/01/11
19:36:02
0.0 / 5
277
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار