كمبود خرما نداریم

كمبود خرما نداریم رئیس انجمن ملی خرمای ایران اظهار داشت: سال زراعی پرمحصولی داشتیم، بدین سبب خرما به اندازه کافی در سردخانه های کشور برای ماه رمضان موجود است.محسن رشید فرخی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه سال زراعی گذشته از نظر میزان تولید خرما و کیفیت آن سال خوبی بود، اظهار داشت: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن خرما در کشور تولید شد و امیدواریم سال زراعی پیش رو نیز سال پرمحصولی باشد.

وی افزود: مصرف خرما نسبت به سال قبل افزایشی نداشته، بدین سبب خرما به اندازه کافی در سردخانه های کشور برای ماه رمضان موجود است و از نظر کیفیت و قیمت هم مناسب هستند.

رئیس انجمن ملی خرمای ایران افزود: شاید بتوان گفت خرما تنها محصولی است که ظرف دوسال گذشته افزایش قیمتی در مبدا نداشته و اگر هم افزایش قیمت رخ داده بسیار جزئی بوده است.

وی با اعلان اینکه خرمای پرمصرف در ماه رمضان خرمای مضافتی است، اظهار داشت: هم اکنون قیمت خرمای مضافتی در مبدا ۲۱ تا ۲۲ هزارتومان است و تعیین قیمت آن برای مصرف کننده توسط ستاد تنظیم بازار صورت می گیرد.

رشید فرخی اشاره کرد: همکاری خوبی با ستاد تنظیم بازار، جهاد کشاورزی و وزارت صمت داریم و آمادگی این را داریم که به هر جایی که نهادهای مذکور معرفی کنند و به هر میزان خرما با قیمت مصوب تحویل دهیم.

وی همین طور از همکاری انجمن ملی خرما با سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری نیز آگاهی داد و اظهار داشت: با سازمان میوه و تره بار شهرداری هم همکاری خوبی داریم و آنها طی نامه ای آمادگی خودرا برای در اختیار قرار دادن غرفه های رایگان اعلام نمودند. افرادی را معرفی کردیم تا خرما بصورت مستقیم در ماه رمضان در میادین هم ارائه شود و به اندازه کافی سر سفره های ماه رمضان مردم قرار گیرد.
1400/01/24
14:20:01
0.0 / 5
420
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار