عضو انجمن واردكنندگان لوازم خانگی مطرح كرد

وجود برخی قوانین دست و پا گیر برای برخورد با قاچاق

وجود برخی قوانین دست و پا گیر برای برخورد با قاچاق عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی اظهار نمود: متاسفانه برخی قوانین دست و پای نیروی انتظامی را گرفته است، برای اینکه از لحاظ قانونی نمی توانند با کوله برها و قاچاق ته لنجی برخورد کنند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، حمیدرضا منصفی - عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی - در برنامه رادیو گفت و گو با موضوع قاچاق لوازم خانگی با تصریح بر اینکه نیروی انتظامی و مرزبانان در تمام مرزهای کشور برای مقابله با قاچاق هوشیارانه عمل می کنند، اظهار داشت: به سبب امتیازاتی که به پیله وری و کوله وری و همین طور ته لنجی های مرزنشین در نظر گرفته شده است مورد سو استفاده قرار می گیرند و در نتیجه شاهد ورود حجم زیادی کالای قاچاق هستیم.

وی ادامه داد: لنجی که برای ملوانی مجوز گرفته است به اندازه یک تریلی کالای لوازم خانگی قاچاق بار می زند و بندر گناوه تخلیه می کند. در غرب کشور نیز بصورت کوله وری و خرده کالای قاچاق وارد کشور می شود.

عضو انجمن واردکنندگان لوازم خانگی از دست تنها بودن نیروی انتظامی گفت و اظهار نمود: متاسفانه حتی برخی قوانین نیز جلوی دست و پای نیروی انتظامی را گرفته است برای اینکه از لحاظ قانونی نمی توانند با کوله برها و قاچاق ته لنجی برخورد کنند، در صورتیکه این افراد از امتیازاتی که قانون به آنها داده است سوء بهره برده و کالای قاچاق به شکل انبوه وارد می کنند.
همین طور اکبر پازوکی - رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی - با اعلان اینکه فروش کالای قاچاق در واحدهای صنفی رسمی مجوز دار در حوزه لوازم خانگی صورت نمی گیرد، اظهار داشت: مبارزه یکباره و در کوتاه مدت با قاچاق امکان پذیر نیست. بعنوان نمونه برخی اعلام نمودند که ممنوعیت واردات لوازم خانگی سبب قاچاق می شود در صورتیکه تا قبل از آن که این محصولات ممنوع نبودند نیز قاچاق آنها صورت می گرفت.

ضرورت فرهنگ سازی جهت استفاده از کالاهای داخلی برای استقبال از لوازم خانگی داخلی

وی درباره راه های جلوگیری از قاچاق لوازم خانگی توضیح داد و اظهار نمود: سال ۱۳۹۶ سامانه جامع تجارت افتتاح شد. یکی از ابزارهایی که برای جلوگیری از کالای قاچاق می توانستیم از آن استفاده نمائیم همین سامانه بود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

ریاست اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی بیان کرد: سوال اساسی این است که چگونه یک یخچال که طول آن دو متر و عرض آن بیش از یک متر است چند هزار کیلومتر از مرز به سمت شهرهای دیگر قاچاق می شود اما کسی متوجه آن نمی گردد. بطور قطع اتحادیه لوازم خانگی نمی تواند به این پرسش پاسخ دهد.

وی در حوزه فروش لوازم خانگی مسئولیت مقابله با قاچاق را پذیرفت و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۶ تا حالا حداقل ۵۰ درصد واردات کالای قاچاق در حوزه لوازم خانگی کاهش یافته است و از طرف دیگر تولیدات لوازم خانگی افزایش داشته است، اما متاسفانه چون پیش از آن فرهنگ سازی جهت استفاده از کالاهای داخلی نکرده ایم متاسفانه استقبال از لوازم خانگی داخلی چشم گیر نبوده است.


راه اندازی مجدد کارخانه ارج
وی با اشاره به راه اندازی مجدد کارخانه ارج اشاره کرد: این کارخانه برای آنکه بتواند بازار خودرا پیدا کند نباید مجدداً همان کالاهای قدیمی را استفاده نماید، بلکه باید به سمت فناوری و تولید فناورانه حرکت نماید.


1400/02/13
10:42:57
0.0 / 5
216
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار