معاون وزیر راه:

صنعت شناورسازی بومی سازی می شود

صنعت شناورسازی بومی سازی می شود به گزارش آچار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر حمایت جدی سازمان بنادر از تولید تجهیزات فناورانه بندری و دریایی در داخل کشور تاکید نمود.به گزارش آچار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مراسم امضای ۴ قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور با شرکتهای دانش بنیان، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی، تأمین ایمنی دریانوردی است که این پروژه ها، در چارچوب تولید بار اول، نیازهای ایمنی دریانوردی کشور را تأمین خواهد نمود.
معاون وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به ظرفیت و توانمندی که در شرکتهای دانش بنیان ایجاد شده، تصریح کرد: تا پیش از این برای تأمین تجهیزات فناورانه در حوزه ایمنی دریانوردی، به تولیدکنندگان خارجی نیاز داشتیم، اما با توانمندی بوجود آمده در بین شرکتهای ایرانی، دیگر هیچ دغدغه و نگرانی از حیث تأمین تجهیزات نداریم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه وظایف و مسئولیت های این سازمان متنوع و بسیار گسترده است، تصریح کرد: در همین راستا و در سایر حوزه ها، برای تأمین تجهیزات بندری و دریایی از راه تولید داخل، موفق شدیم در چارچوب قرارداد با شرکت ها و تولیدکنندگان داخلی، بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز را تأمین نماییم.
وی اضافه کرد: سال گذشته، در حوزه شناورها و ناوگان مورد نیاز عملیات بندری، قرارداد ساخت ۸۳ فروند انواع شناور برای بنادر تجاری، با صنایع دریایی داخلی به امضا رسید که کار ساخت ۴۲ فروند آن شروع شده است.
راستاد با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی، علاوه بر پویایی و ارتقای توان صنایع داخلی، به شکلی به خودکفایی و بی نیازی کشور در حوزه تأمین تجهیزات بندری و دریایی کمک می نماید، اظهار داشت: در سال ۹۸ این سازمان موفق شد، ۷۶۸ قطعه مورد نیاز در تجهیزات بندری را از راه شرکتهای ایرانی تأمین کند که ارزش آن بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان است.
وی درباره چهار پروژه تولید بار اول تجهیزات فناورانه توسط شرکتهای دانش بنیان عنوان کرد: ارزش این پروژه ها ۲۰ میلیارد تومان است که توسعه این رویکرد در دستور کار سازمان بنادر قرار دارد و انتظار داریم این پروژه ها تا آخر سال تکمیل شود و به بهره برداری برسد.


منبع:

1400/02/22
10:48:45
0.0 / 5
260
تگهای خبر: ارز , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار