در پاسخ به سوال كریمی قدوسی؛

رزم حسینی: درحال تدوین طرحی برای قیمت گذاری دقیق فولاد هستیم

رزم حسینی: درحال تدوین طرحی برای قیمت گذاری دقیق فولاد هستیم به گزارش آچار وزیر صنعت، معدن و تجارت علت افزایش قیمت فولاد را افزایش قیمت جهانی و نوسانات نرخ ارز خواند و در عین حال از تدوین طرحی برای قیمت گذاری دقیق فولاد اطلاع داد.به گزارش آچار به نقل از مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال کریمی قدوسی نماینده مشهد از وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد علت افزایش وحشتناک قیمت فولاد و سیمان در دستور کار قرار گرفت.
رزم حسینی: نوسانات بازار ارز و افزایش قیمت جهانی عامل گرانی فولاد
رزم حسینی در این خصوص، اظهار داشت: سال قبل قیمت فولاد ۱۴ هزار تومان و سال جاری ۲۱ هزار تومان به خاطر نوسانات قیمت ارز افزایش پیدا کرده است. باوجود این افزایش قیمت، نرخ فولاد ۲۴ درصد و نرخ میلگرد ۱۷ درصد پایین تر از نرخ جهانی است.
وی علت افزایش قیمت فولاد را افزایش قیمت جهانی و نوسانات نرخ ارز خواند و اظهار داشت: افزایش قیمت گاز، حمل و نقل و حقوق کارگران در افزایش قیمت فولاد تأثیرگذار بوده است.
وزیر صنعت همینطور از تدوین طرحی برای قیمت گذاری دقیق فولاد اطلاع داد.
کریمی قدوسی: پدرخوانده فولاد اسحاق جهانگیری است
در ادامه، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس، اظهار داشت: در زمان طاغوت در کشور استعمارزده ما ۵۰ فامیل ثروت و قدرت وجود داشت که با پیروزی انقلاب این افراد فرار کردند و اموالشان به نفع مستضعفان مصادره شد.
وی افزود: بنا بر مشاهدات عینی ما فامیل های ثروت و قدرتی که امروز شکل گرفته اند، ۵۰ برابر قبل هستند. یک فامیل ثروت و قدرت در فولاد، دیگری در نفت و پتروشیمی حاکم هستند. تا فولاد، نفت، گاز و بانک ها دست این فامیل های قدرت و ثروت هستند، هر کسی رئیس جمهور شود نمی تواند کاری کند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در صنعت فولاد برای تبلیغات ریاست جمهوری یکی از نامزدها در حال جمع آوری پول هستند، اظهار داشت: پیش از این فردی به نام عباسعلی روحانی برای یکی از نامزدهای ریاست جمهوری این کار را می کرد.
کریمی قدوسی اظهارداشت: در صنعت فولاد ۱۵۰ هزار میلیارد تومان حق مردم در جیب فامیل های ثروت و قدرت می رود، در روزهای بررسی لایحه بودجه به نادران و پورابراهیمی گفتم که سهم انفال را از معادن زنده کنید.
وی ضمن اشاره به این که قیمت فولاد ظرف دو سال ۳۰۰ درصد رشد کرده است، اظهار داشت: مردم به دلیل گرانی فولاد در شهرهای کوچک به جای استفاده از تیرآهن با چوب درختان، خانه می سازند.
این نماینده مجلس ضمن اشاره به تلاش ها برای کناری رئیس فولاد مبارکه، اظهار داشت: من نامه و اقدامات رزم حسینی برای برکناری مدیر متخلف را دیدم اما نامه ۱۰۰ نماینده را هم دیدم که از این مدیر متخلف تلویحاً حمایت کردند.
کریمی قدوسی با اشاره به اینکه پدرخوانده فولاد اسحاق جهانگیری است، تصریح: همه این افراد به آقای هاشمی وصل بودند و پس از آقای هاشمی هم به اسحاق جهانگیری وصل شدند. حالا این آقا هر چهار سال یک مرتبه برای مشکلات مردم اشک کبیسه می ریزد. نظام سرمایه داری در ایران را حزب کارگزاران پایه گذاری کرد، دولت ها همیشه دست آنها بوده است، دست از سر مردم و انقلاب بردارید.
وی از نمایندگان خواست در برنامه هفتم توسعه حق انفال را زنده کنند تا اقتصاد از دست فامیل های قدرت و ثروت بیرون بیاید.
رزم حسینی: افزایش قیمت فولاد تنها ۶ دهم درصد در گرانی مسکن تأثیرگذار است
در ادام جلسه، رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: درآمدهای حاصل از فروش محصولات پتروشیمی و فولاد باعث شد تا بتوانیم از تحریم ها عبور نماییم.
وی اظهارداشت: سیمان ۴ دهم درصد و فولاد ۶ دهم درصد در گرانی مسکن تأثیرگذار است. علت اصلی گرانی ها، نوسانات بازار ارز است.
در ادامه کریمی قدوسی خطاب به وزیر صمت، اظهار داشت: افزایش نرخ جهانی فولاد را به رخ ما نکشید. آیا صنعت فولاد، نرخ گاز، سوخت حمل و نقل، حقوق کارگران را به قیمت جهانی می پردازد که می خواهد فولاد را به نرخ جهانی بفروشد؟
در ادامه مهرداد گودرز چگینی در تذکری ضمن اشاره به حمایت کریمی قدوسی از وزیر صنعت برای رأی اعتماد، اظهار داشت: با دادن کارت زرد مشکل حل نمی گردد اگر در زمان خودش وزیری را انتخاب می کردید که مشکلات مردم را حل کند، امروز شاهد این جلسه سوال نبودیم، همین نمایندگان، مجلس را متقاعد کردند که آقای رزم حسینی برای وزارت صنعت توانمند است.
در آخر کریمی قدوسی اعلام نمود: اگر وزیر صنعت اقرار کند که برای تغییر مدیر متخلف کوشیده اما آقای روحانی و جهانگیری نگذاشته اند، از اظهارات وزیر قانع خواهد شد.
وزیر صنعت چنین اقراری را در صحن علنی مطرح نکرد اما طبق اعلام هیئت رئیسه نماینده مشهد از پاسخ های وزیر قانع شد.1400/02/28
23:47:31
0.0 / 5
357
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار