۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم از كشاورزان خرید شد

۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم از كشاورزان خرید شد آچار: مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت تجاری دولتی ایران، از خرید گندم در 6 استان آگاهی داد.به گزارش آچار به نقل از شرکت تجاری دولتی ایران، مرتضی سعادتی کیا اظهار داشت: تا کنون ۱۹ استان وارد عملیات خرید شده اند و حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم خریداری شده است.
سعادتی کیا اضافه کرد: همه فایل هایی که به بانک ارسال شده وجه گندم به حساب کشاورزان واریز شده است و اکنون در وضعیت به روز پرداخت ها قرار داریم.
وی اظهار داشت: جدول پاکی برای خرید تضمینی گندم امسال را در ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه برای اجرا به استانها و مراکز خرید ابلاغ کرده ایم که با نرخ ۵ هزار تومان گندم خریداری شود و مابه التفاوت گندم خریداری شده در بیشتر استان هایی که زودتر خرید را آغاز نموده بودند به گندم کاران پرداخت شده است.
سعادتی کیا افزود: تا حالا ۳۳۳ مرکز خرید، ۳۱۳ هزار محموله را تحویل و خریداری نموده اند و یکی از خاصیت های خرید تضمینی گندم امسال کاهش افت مفید و غیرمفید بوده است که با تغییر اندازه الک امسال انجام شده است.
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت تجاری دولتی ایران اظهار داشت: متأسفانه به سبب کاهش بارش ها، میزان سن زدگی در گندم ها بیشتر دیده می شود.
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت تجاری دولتی ایران افزود: ۲۷ مرکز در ۶ استان خرید توافقی گندم انجام می دهند که بیشترین مقدار تا حالا به میزان ۴۴ هزار تن در کرمانشاه، ۲۱ هزار تن در کرمان، شش و پنج هزار تن در فارس و خوزستان خریداری شده است.


منبع:

1400/03/13
23:48:12
0.0 / 5
332
تگهای خبر: بازرگانی , بانك , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار