معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

ابلاغ بسته تشویقی برای توسعه سرمایه گذاری شركتهای برتر

ابلاغ بسته تشویقی برای توسعه سرمایه گذاری شركتهای برتر به گزارش آچار معاون طرح و برنامه وزیر صمت از ابلاغ بسته تشویقی برای توسعه سرمایه گذاری در طرح اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت اطلاع داد.به گزارش آچار به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی در جلسه کارگروه توسعه سرمایه گذاری عنوان کرد: توسعه اقتصادی کشور مستلزم افزایش سرمایه گذاری های مولد بر اساس مزیت های رقابتی و تکمیل زنجیره های ارزش است.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت ضمن اشاره به روند نزولی تشکیل سرمایه در کشور طی ۱۰ سال قبل و استهلاک ماشین آلات صنعتی واحدهای موجود، بر اهمیت مبحث و لزوم توجه جدی به توسعه سرمایه گذاری تاکید کرد و اضافه کرد: تجربیات سایر کشورهای موفق نشان می دهد، توسعه سرمایه گذاری از راه شرکتهای بزرگ تولیدی، نقش قابل توجهی در ایجاد پروژه های ملی و تحول اقتصادی دارد.
زرندی در ادامه بیان نمود: با شکل گیری شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی، بنگاه های کوچک و متوسط هم تقویت خواهند شد و می توانند از ظرفیت های همکاری با واحدهای بزرگ، در خیلی از زمینه ها بخصوص تحقیق و توسعه، فرصت های نوآورانه و پتانسیل صادراتی بهره مند شوند.
وی افزود: در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی، انعقاد تفاهمنامه همکاری برای توسعه سرمایه گذاری ها با شرکتهای برتر تولیدی در دستور کار وزارت خانه قرار گرفته و شرکتهای موصوف متعهد به سرمایه گذاری در بخش های مولد و پیشران اقتصادی خواهند شد و لزوم دارد وزارت خانه هم پشتیبانی و تسهیل امور تولیدی و سرمایه گذاری آنها را وجهه همت خویش قرار دهد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت اظهار داشت: در این رابطه، تدوین سیاست های حمایتی مناسب برای این بنگاه ها با هماهنگی سایر دستگاه ها اجرایی در دست بررسی می باشد و همزمان بسته تشویقی خاص به سازمان های تابعه وزارت خانه توسط وزیر ابلاغ گردیده است تا حداکثر مساعدت با بنگاه هایی که نسبت به انعقاد تفاهمنامه همکاری اقدام می کنند، به عمل آید.
زرندی اظهار داشت: در این بسته ۱۴ مورد برای شرکتهای که در این طرح مشارکت کرده اند دیده شده که البته در آینده تکمیل تر و توسعه می یابد.
بنا بر این گزارش، تابحال در مجموع ۱۰ تفاهمنامه با ۱۶۳ مبحث سرمایه گذاری به ارزش ۴۵۲ هزار میلیارد تومان بین وزارت صمت و شرکتهای معدنی و صنعتی چادرملو، شیرین عسل، آلومینیوم المهدی، ماشین سازی اراک و نفت سپاهان درمرحله اول و شرکتهای ملی صنایع مس ایران، گروه صنعتی زر، معدنی و صنعتی گل گهر، ایران رادیاتور و سنگ آهن گهر زمین در مرحله دوم منعقد شده است.
این حجم از سرمایه گذاری در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال آتی توسط شرکتهای مذکور و با سرمایه گذاری بنگاه انجام می شود.


منبع:

1400/04/06
11:08:38
0.0 / 5
405
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تقویت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار