رئیس ایمیدرو اعلام كرد؛

اجرای سند ملی توسعه گوهرسنگ ها مطابق با برنامه هفتم توسعه

اجرای سند ملی توسعه گوهرسنگ ها مطابق با برنامه هفتم توسعه رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اظهار داشت: نظرات پیشنهادی برای اجرای فاز عملیاتی سند جامع گوهرسنگ ها طی دو هفته آینده نهایی و عرضه می شود.به گزارش آچار به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه الله جعفری در دوازدهمین نشست شورای سیاستگذاری صنعت گوهرسنگ ها بعد از عرضه گزارش شورا برای دو افق ۱۴۰۵ و ۱۴۱۰ صنعت گوهرسنگ ها، عنوان کرد: این شورای سیاستگذاری از ۹ کمیته تخصصی تشکیل شده که پیشنهادهای اولویت دار دریافت و آنرا برای هماهنگی یا رفع چالش های موجود در اختیار نهادهای بالادستی قرار می دهد.
وی خاطرنشان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت اخیرا سند ملی توسعه گوهرسنگ ها بعنوان یک سند فرابخشی را ابلاغ کرده که بر مبنای آن، ایمیدرو (معاونت طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی) متولی و مجری این سند است و مسؤولیت هماهنگی بین نهادهای بالادستی و پایین دستی، تشکل ها و بخش خصوصی و سایر ذی نفعان را بر عهده دارد.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه در راه عملیاتی شدن این سند کلان، نیازمند هماهنگی با دولت و تدوین کنندگان برنامه هفتم توسعه کشور هستیم، اظهار داشت: محور این هماهنگی ها دبیرخانه شورا است که زیر نظر معاونت طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو فعالیت می کند.
وی اضافه کرد: هفته گذشته برنامه های عملیاتی توسعه صنعت گوهرسنگ ها در دو افق ۱۴۰۵ و ۱۴۱۰ طرح ریزی و نهایی شده است.
جعفری اظهار داشت: بر این اساس افق ۱۴۰۵ استراتژی اصلاح ساختار کلان صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه زیرساخت ها و بهبود محیط کسب و کار صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه مدیریت و منابع انسانی در صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه منابع تأمین گوهرسنگ خام و استراتژی توسعه سرمایه گذاری و تولید در صنعت گوهرسنگ را در بر می گیرد. از طرفی تا افق ۱۴۱۰ هم استراتژی توسعه منابع تأمین گوهرسنگ خام، استراتژی توسعه سرمایه گذاری و تولید در صنعت گوهرسنگ و در نهایت استراتژی توسعه بازار داخلی منطقه ای و جهانی صنعت گوهرسنگ عملیاتی می شود.
وی با تکیه بر این که ملاک و چارچوب فعالیت ما سند جامع گوهرسنگ ها است، افزود: ایمیدرو فقط به وظیفه خود در سند جامع گوهرسنگ ها و هم انجام هماهنگی می پردازد و دخالتی در امور دیگر نخواهد داشت.

1400/04/14
10:00:23
0.0 / 5
406
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار