رئیس اتاق اصناف ایران:

پیگیر واکسیناسیون اصناف هستیم

پیگیر واکسیناسیون اصناف هستیم به گزارش آچار رییس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: از وزارت بهداشت پیگیر هستیم تا اصناف در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.به گزارش آچار به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی گفت: در نشست هم اندیشی رؤسای اتاق های اصناف مراکز استان، اولین موضوع پیرامون مدیریت بیماری کرونا و کمک همه جانبه به کاهش شیوع این ویروس بود. بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سطح رعایت پروتکلهای بهداشتی در جامعه به شدت کاهش یافته است و هر بار اوج گیری این بیماری سبب خسارات جبران ناپذیر به اصناف شده است. پس تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی از با اهمیت ترین مطالبی است که به جد پیگیر آن هستیم و از مدیران صنفی نیز خواستیم تا در امتداد افزایش مجدد رعایت ها در شهرستان خود، فرهنگ سازی لازم را داشته باشند.
وی درباب اهمیت این همکاری اشاره کرد: ما سه میلیون واحد صنفی داریم که هر کدام از این ها بطور روزانه محل حضور شاغلان صنفی و مشتریان ایشان خواهد بود. این آمار بزرگی است که نمی توان نسبت به آن بی توجه بود. پس رعایت پروتکل ها چه از جانب فعالان صنفی و چه از جانب مشتریان ایشان امر بسیار مهمی است که تأثیری مستقیم بر روند افزایش یا کاهش مبتلایان به کرونا خواهد داشت. البته نباید تمام فشارها بر اصناف باشد و باید نظارت ها بر اماکن عمومی و مراکز پر جمعیت و پر خطر نیز افزایش یابد.
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به فوت ناشی از کرونای چندین بازرس و مسئول صنفی اظهار داشت: یکی دیگر از موضوعات و نگرانی هایی که در این جلسه عنوان شد، موضوع واکسیناسیون اصناف بود. از مدتی پیش، پیگیر اولویت بخشیدن به واکسیناسیون اصناف بوده ایم و از وزارت بهداشت درخواست کردیم بازرسان و هیأت مدیره اتحادیه ها را که بطور مستمر با مردم در ارتباط هستند در اولویت واکسیناسیون قرار دهند. ضمن اینکه از آن جایی که فعالان صنفی نیز به سبب ارتباط مستقیم با مشتریان در معرض خطر زیادی هستند، قبل تر درخواست داده ایم که در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند و مجدداً تا حصول نتیجه، پیگیر آن خواهیم بود.
ممبینی افزود: محور دوم این جلسه پیرامون انتخاب وزرای پیشنهادی از طرف دولت و رأی اعتماد مجلس به ایشان بود. باتوجه به شروع به کار دولت سیزدهم مدیران صنفی باید با دقت برنامه های اقتصادی وزرای پیشنهادی را بررسی نمایند و اگر نظراتی دارند باید آنرا به وزرای پیشنهادی اعلام کنند تا نقش مشورتی اصناف در رابطه با دولت سیزدهم را از همین ابتدا به خوبی ایفا کرده باشند.
رئیس اتاق اصناف ایران اشاره کرد: باتوجه به تغییر دولت و اینکه دولت وعده هایی درباب وضعیت معیشت، کنترل قیمت ها و وفور کالا داده است، لازم است تا اصناف حضور فعالی در جلسات تنظیم بازار داشته باشند و هر آنچه در توان دارند شامل کمک به تامین کالا و اصلاح نظام توزیع به کار بندند.
وی همین طور بیان کرد: اتاق اصناف ایران برای رفع نگرانی جامعه صنفی با جدیت پیگیر اصلاح قانون نظام صنفی از طرف مجلس است که امیدواریم به زودی اتفاق افتد


منبع:

1400/05/20
10:05:25
0.0 / 5
193
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار