گروه های تجاری آمریكا می گویند؛

محدودیت فعالیت های تجاری چین

محدودیت فعالیت های تجاری چین آچار: گروه های تجاری آمریكا، خشم خویش را از تغییر زمین بازی اقتصاد به نفع شركت های وطنی چین، ابراز كرده و اضافه نمودند كه قوانین سازمان تجارت جهانی، برای نظارت بر فعالیت های تجاری چین ناكارآمد می باشد.به گزارش آچار به نقل از مهر به نقل از رویترز، گروه های تجاری آمریكا، خشم خویش را از آن چه به قول آنها تغییر زمین بازی اقتصادی به نفع شركت های وطنی چین است، ابراز كرده و اضافه كردند كه قوانین سازمان تجارت جهانی، برای این كه بر فعالیت های تجاری پكن نظارتی پلیس گونه داشته باشد، كافی نیست.
این گروه ها در جلسه شنود عمومی ای كه در دفتر نماینده تجارت آمریكا برگزار شد، گفتند كه شركت های آمریكایی با تهدیدهای روزافزونی از جانب قوانین سرمایه گذاری چینی، سیاست گذاری های صنعتی، سوبسیدهایی كه به تجارت های با مالكیت دولتی داده می شود، ظرفیت تولید بیش از حد، قوانین امنیت سایبری و انتقال الزامی تكنولوژی، روبرو هستند.
این جلسه بر گزارش سالانه پایبندی چین به قوانین سازمان تجارت جهانی كه توسط دفتر نماینده تجارت آمریكا عرضه می گردد و همینطور نتیجه تحقیق بر روی عملكرد چین در ارتباط با مالكیت های معنوی، كه می تواند منجر به وضع تحریم های تجاری توسط رییس جمهور دونالد ترامپ شود، تاثیر خواهد گذاشت.
جاش كالمر، معون ارشد سیاست جهانی در انجمن صنعت فناوری اطلاعات اظهار داشت: چین مجموعه ای از قوانین و سیاست گذاری ها را به هم بافته است تا شركت های خارجی را، در موضع ضعیف تری قرار دهد و برای انتقال تكنولوژی انگیزه تولید كند.
كالمر كه نماینده ائتلافی از گروه های تكنولوژی از نیمه رساناها گرفته تا نرم افزار، بود اظهار داشت: این قوانین در كل، به شكلی دست روی معیارهای رقابتی گذاشته اند كه تاثیر قابل توجه و عمیقی بر شركت های آمریكایی و خارجی می گذارد.
البته این نگرانی ها جدید نیستند؛ در آخرین گزارش دفتر نماینده تجارت آمریكا به كنگره در باره پایبندی چین به قوانین سازمان تجارت جهانی، كه در اول ژانویه ۲۰۱۷ عرضه شد بر این موارد تاكید شده بود و در جلساتی هم كه متعاقبا با مقامات دولت ترامپ برگزار گردید به آنها پرداخته شد. دستیار دبیر دفتر نماینده تجارت آمریكا، ادوارد گرسر، در این جلسه شنود گفت كه ما بیشتر و بیشتر متوجه می شویم كه قوانین سازمان تجارت جهانی نمی تواند همه فعالیت های ناعادلانه چین را پوشش دهد. او ادامه داد: ایالات متحده و سایر اعضای سازمان تجارت جهانی نیازمند یافتن راه های موثری برای كنترل كردن این فعالیت های دولت چین هستند كه روح سازمان تجارت جهانی را نقض می كند.
 

1396/07/16
14:44:54
5.0 / 5
5509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار