گمرك ایران اعلام كرد:

افزایش درآمدهای گمركی

افزایش درآمدهای گمركی به گزارش آچار گمرك ایران از ركورد شكنی درآمدهای گمركی شش ماهه در گمرك اطلاع داد و اعلام نمود: درآمدهای گمركی در شش ماهه اول سال جاری ۳۷ درصد افزایش داشته است.


به گزارش آچار به نقل از گمرك ایران، مجموع درآمدهای گمركی در نیمسال اول سال جاری به ۱۵۸ هزار میلیارد و ۸۳۵ میلیون ریال رسید كه از این میزان ۱۰۴ هزار و ۶۲ میلیارد ریال از محل حقوق ورودی و ۵۴ هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال از محل عوارض و مالیات بر ارزش افزوده كالاهای وارداتی دریافت شده است.
این گزارش می افزاید ؛ بدون در نظر گرفتن درآمدهای حاصل از واردات خودرو عملكرد درآمدی گمرك ایران نشان داده است كه درآمدهای گمركی از محل حقوق ورودی سایر كالاها ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. همینطور درآمدهای گمرك ایران از محل حقوق ورودی واردات خودرو هم در شش ماهه اول سال جاری با افزایش همراه بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد داشته است.
بنابراین گزارش وصولی های گمرك از محل مالیات بر ارزش افزوده كالاهای وارداتی هم ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و در مدت یادشده در بخش خودرو به ۴ هزار و ۸۵۵ میلیارد ریال و در بخش سایر كالاها به ۴۹ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال رسید.
این گزارش حاكی است، عمده ترین دلایل افزایش درآمدهای گمركی در سال جاری رصد صد درصدی كالاهای ورودی با كمك سامانه های هوشمند گمرك بوده كه با راه اندازی بارنامه الكترونیك، فاكتور الكترونیك و عدل بندی الكترونیك، كنترل های هوشمند گمركی وارد مرحله جدیدی شده است. همینطور افزایش واردات خودرو هم در رشد درآمدهای گمركی تأثیر داشته است.
بر این اساس همزمان با راه اندازی سامانه های هوشمند و الكترونیكی شدن گمرك هر ساله شاهد افزایش درآمدهای گمركی بوده ایم و گمرك ایران موفق شده است برپایه عملكرد درآمدی نیمسال اول سال جاری به اندازه مجموع درآمدهای سال ۱۳۹۴ درآمد وصول نماید. این در شرایطی است كه در سال قبل بالاترین میزان درآمدهای گمركی وصول شد و گمرك ایران در سال ۱۳۹۵ ركورد بیشترین میزان درآمدهای گمركی سالانه را شكست.
 

1396/07/23
18:13:41
5.0 / 5
5311
تگهای خبر: كالا , گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار