حجتی اعلام كرد:

صادرات آبزیان به روسیه

صادرات آبزیان به روسیه آچار: وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه هدفگذاری شده ۳۰ هزار تن محصولات شیلاتی به كشور روسیه صادر شود، اظهار داشت: توسعه كشت ماهی در قفس طی برنامه ششم، باید به ۲۰۰ هزار تن برسد.به گزارش آچار به نقل از مهر، محمود حجتی در دومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در بخش صادرات آبزی پروری در سال جاری، با رشد خوبی مواجه بوده ایم، تصریح كرد: گزارش ها نشان داده است بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد در این زمینه، رشد داشته ایم.
حجتی با اشاره به اینكه سال قبل ۲۰ هزار تن میگوی پرورشی در كشور تولید شد، اظهار داشت: امسال این عدد به ۲۷ هزار تن رسید و عمده آن صادر شد؛ ضمن اینكه بازارهای جدیدی برای صادرات میگو و محصولات شیلاتی پیش بینی شده است.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه ۸ هزار تن آبزی به روسیه صادر شده كه عمده آن هم ماهی قزل آلا بوده است، اضافه كرد: هدف گذاری شده حدود ۳۰ هزار تن محصولات شیلاتی، به این كشور صادر كنیم.
عضو كابینه دوازدهم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه یكی از ظرفیت های مغفول شیلات در گذشته، پرورش ماهی در قفس بود، اظهار داشت: هم اكنون دهها شركت در این زمینه سرمایه گزاری نموده و نهادها و تكنولوژی های مورد نیاز خویش را بر مبنای موقعیت دریاهای شمال و جنوب تهیه نموده اند كه بعد از انجام طرح های مطالعاتی، اكنون به مرحله اجرا رسیده است.
حجتی با اشاره به اینكه سال قبل پیش بینی شده بود ۲۰ هزار تن ماهی در قفس در كشور تولید شود، اضافه كرد: ۱۶ هزار تن از این هدف محقق شد؛ اما امسال باید ۵۰ هزار تن ماهی در قفس تولید شود و با عنایت به ظرفیت های موجود در طول برنامه ششم، این رقم باید به ۲۰۰ هزار تن برسد.
به گفته وی، ظرفیت های شناسایی و ارزیابی شده نشان داده است توانایی تولید یك میلیون ماهی در قفس در كشور وجود دارد.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه منابع تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به بخش كشاورزی عمدتا به دو پروژه اقتصاد مقاومتی تعلق گرفته است، اظهار داشت: این به علت مزیت های بالایی است كه كشت ماهی در قفس و توسعه گلخانه ها دارند؛ ضمن اینكه توسعه گلخانه ها سبب بهره وری افزایش آب و تولید می گردد.
حجتی خاطرنشان كرد: ما هیچ مشكلی برای تامین منابع مورد نیاز متقاضیان در این بخش نداریم و توسعه كشت ماهی در قفس و توسعه گلخانه ها به طور جد پیگیری می گردد.

 

1396/08/03
14:37:21
5.0 / 5
5928
تگهای خبر: صادرات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار