كرباسیان به ایسنا خبر داد

دستور شریعتمداری برای تعیین تكلیف عوارض صادرات سنگ آهن

دستور شریعتمداری برای تعیین تكلیف عوارض صادرات سنگ آهن آچار: رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تشكیل كمیته ای جهت بررسی وضع عوارض صادراتی سنگ آهن اطلاع داد.


مهدی كرباسیان - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه بورس كالا می تواند به خیلی از اختلافات در مورد عرضه و خرید سنگ آهن آخر دهد، اظهار داشت: ایمیدرو از عرضه سنگ آهن در بورس كالا استقبال می كند، چراكه بورس كالا می تواند با شفافیتی كه در معاملات بوجود می آورد خیلی از گلایه هایی كه میان تولیدكنندگان سنگ آهن و شركت های فولادی وجود دارد را آخر بخشد.
وی اضافه كرد: اكنون سنگ آهن برای بازارهای صادراتی با استفاده از بورس كالا فروخته می گردد اما معتقدیم برای فروش داخلی باید به بورس كالا بیاید. البته به نظر ما بقیه زنجیره فولاد مانند گندله و كنسانتره هم باید به مجموعه بورسی عرضه شوند.
كرباسیان با اشاره به اهمیت در نظر گرفتن زمان برای عرضه سنگ آهن به بورس كالا، خاطرنشان كرد: زمان عرضه سنگ آهن به بورس كالا مسئله مهمی است، چراكه باید به نحوی تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار شود.
این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به جلساتی كه در این زمینه برگزار شده است، اظهار نمود: تابحال بورس كالا جلسات متعددی را با تولید كنندگان و عرضه كنندگان سنگ آهن برگزار كرده كه حتی دو جلسه از این سلسله ملاقات ها در حضور خود من بوده است و امیدواریم كه ثمره آن را بزودی مشاهده نماییم.
رییس هیات عامل ایمیدرو در پاسخ به این سوال كه با ورود سنگ آهن در بورس كالا و مشخص شدن میزان مازاد تقاضای داخلی آیا عوارض صادرات سنگ آهن برداشته خواهد شد یا نه، بورس كالا را كمك كننده دانست و اظهار داشت: مبحث عوارض صادرات سنگ آهن ابعاد مختلفی دارد كه باید آن را در نظر گرفت. هم اكنون انجمن تولیدكنندگان سنگ آهن با وضع عوارض صادراتی مخالف است و تفكری در وزارت صنعت معدن و تجارت آن را به دلایل مختلف همچون تامین نیاز واحدهای داخلی لازم می داند.
وی با اشاره به نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت در این رابطه اظهار: جلسه ای مرتبط با وضع عوارض صادراتی با انجمن تولیدكنندگان سنگ آهن برگزار كردیم كه حاصل آن گزارشی شد كه به وزیر صنعت معدن و تجارت تقدیم شد و طبق نظر وزیر قرار شد كمیته ای جمیع نظرات و ابعاد مربوط به این مورد را جمع آوری كند و طی گزارش دیگری جهت تصمیم گیری به وی ارائه نماید.
رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)یادآور شد: وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد می باشد برای وضع هرگونه عوارض صادراتی و تعرفه وارداتی باید با انجمن های تخصصی و مربوطه گفت وگو شده و نظر آنها در رابطه گرفته شود.1396/10/18
14:50:35
5.0 / 5
5782
تگهای خبر: تجارت , تولید , سنگ , سنگ آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار