عضو كمیسیون صنایع دریایی مجلس :

معافیت كالای ملوانی دو برابر شد، معیشت ملوانان اولویت باشد

معافیت كالای ملوانی دو برابر شد، معیشت ملوانان اولویت باشد آچار: آبادان - عضو كمیسیون صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی از دو برابر شدن معافیت گمركی كالای ملوانی اطلاع داد.عامر كعبی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان كرد: در این زمان لازم است تا مرز بندی مشخصی میان كالای ملوانی و قاچاق در نظر گرفته شود. توجه به تولید و اشتغال داخلی در بحث واردات كالای ملوانی بسیار ضروری می باشد.
وی با تاكید بر اجرایی شدن آیین نامه واردات كالای ملوانی اضافه كرد: با عنایت به تغییر آیین نامه اجرایی مبادله مرزی بعد از ۱۲ سال، به معیشت جامعه ملوانی توجه خاصی شده و به صورت حتم بازارهای منطقه از این مورد بهره بیشتری خواهند برد.
كعبی اظهار نمود: تغییر آیین نامه اجرایی مبادله مرزی فضای مناسبی را برای انجام فعالیت های تجاری - ملوانی در مناطق مرزی و ساحلی كشور فراهم می كند. به صورت حتم كالاهای همراه ملوان ها از مبادی رسمی وارد كشور می گردد كه ماهیت كالای قاچاق را نداشته باشد.
وی خاطرنشان كرد: به باعث آیین نامه جدید، هر یك از ملوانان لنج های زیر ۵۰۰ تن ظرفیت، شش بار در سال و هر بار تا سقف ۱۰ میلیون تومان معاف از عوارض گمركی هستند و این مورد به ملوانان و لنج داران منطقه برای واردات كالای ملوانی كمك فراوانی می كند.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا پیش از مصوبه یاد شده، هر ملوان در طول سال تنها ۶ نوبت می توانست سفر كند و در هر نوبت هم تنها تا سقف چهار میلیون تومان می توانست كالای ملوانی معاف از عوارض گمركی وارد كشور كند.
كعبی اضافه كرد: البته در قانون مناطق آزاد، كالاهای ملوانی و ته لنجی تفاوتی ندارد و در صورتی كه ملوانی بیش از اندازه مجاز كالا وارد كند باید به صورت حتم از قبل، كارت بازرگانی تهیه كرده باشد، زیرا بار اضافی تجاری به حساب می آید و بایستی عوارض گمركی آن هم پرداخت شود.
وی توجه و نگاه خاص به معیشت ملوانان و صیادان را مورد تاكید قرار داد و اظهار نمود: باید در منطقه اولویت كاری مسئولان رونق اقتصادی و اشتغال بیشتر مردم بومی باشد.
به گفته عضو كمیسیون صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی، شهرستان آبادان از دیرباز محل صید و صیادی و بندرگاه بوده و از این رو نیاز است تا معیشت ملوانان و صیادان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

1396/11/14
15:53:23
5.0 / 5
5663
تگهای خبر: قاچاق , كالا , گمرك , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار