نایب رئیس انجمن واردكنندگان خودرو:

دولت اقدام نماید، اضافه دریافتی به خریداران خودرو بازگردانده می گردد

دولت اقدام نماید، اضافه دریافتی به خریداران خودرو بازگردانده می گردد آچار: نایب رئیس انجمن واردكنندگان خودرو اظهار داشت: دولت و به صورت خاص وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هر چه زودتر در جهت اجرایی شدن حكم اخیر دیوان عدالت اداری اقدام و تعرفه های واردات خودرو را به نرخ های سابق بازگردانند در آن صورت شركت های وارد كننده خودرو هم مابه التفاوت قیمت دریافتی را به مشتریان بازخواهند گرداند.


فرهاد احتشام زاد در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینكه با عنایت به حكم اخیر دیوان عدالت اداری در خصوص توقف اجرای مصوبه اخیر دولت در زمینه افزایش تعرفه واردات خودرو، آیا شركت های وارد كننده خودرو نرخ ها را به قیمت های سابق بازگردانده اند؟ اظهار نمود: این اقدام نیازمند شفاف سازی و اقدام عملی دولت در زمینه بازگرداندن تعرفه های واردات خودرو به نرخ های سابق است كه تابحال اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به اینكه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هر چه زودتر نسبت به اجرایی شدن حكم دیوان عدالت اداری و كاهش تعرفه های واردات خودرو اقدام نمایند، تصریح كرد: با بازگشت عملی تعرفه های واردات خودرو به تعرفه های پیشین شركت های وارد كننده خودرو هم قیمت عرضه این محصولات را متناسب با كاهش تعرفه ها كاهش خواهند داد.

نایب رئیس انجمن واردكنندگان خودرو در پاسخ به اینكه در حدود یك ماه اخیر برخی خریداران با نرخ های جدید و افزایش یافته اقدام به خرید خودرو كردند تكلیف این عده چه خواهد بود؟ اظهار نمود: بعد از اقدام عملی دولت در كاهش تعرفه ها باید جلسه مشتركی با حضور وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و دیگر سازمان های دولتی مربوطه و انجمن واردكنندگان خودرو برگزار و فرایند بازگرداندن اضافه وجوه پرداختی از جانب شركت های واردكننده خودرو در حدود یك ماه اخیر مشخص و نسبت به این كار اقدام گردد. بعد از آن هم شركت های واردكننده خودرو مابه التفاوت قیمت های پیشین و جدید خودروها را به مشتریان بازخواهند گرداند.

به گزارش آچار به نقل از ایسنا، اواخر هفته گذشته حكم اولیه دیوان عدالت اداری در خصوص توقف اجرای مصوبه اخیر دولت در زمینه افزایش تعرفه واردات خودرو منتشر گردید. طبق این حكم دولت باید تا صدور حكم نهایی دیوان عدالت اداری افزایش تعرفه های واردات خودرو را متوقف كرده و فرآیند ترخیص خودروها را با تعرفه های پیشین انجام دهد.
1396/11/20
21:45:49
5.0 / 5
5253
تگهای خبر: تجارت , خرید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار