برگزاری اجلاس ادواری شورای نمایندگان دائم همكاری اقتصادی

برگزاری اجلاس ادواری شورای نمایندگان دائم همكاری اقتصادی آچار: اجلاس ادواری شورای نمایندگان دائم همكاری اقتصادی عضو اكو ۲۵  بهمن ماه در مركز همایش های بین المللی جزیره كیش برگزار گردید.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، معاون مدیر كل همكاری های چند جانبه بین المللی وزارت امور خارجه در حاشیه این اجلاس در جمع خبرنگاران اضافه كرد: ۲۲۷ امین اجلاس ادواری شورای نمایندگان اكو با حضور اعضا در كیش برگزار گردید. دستور كار و برنامه این نشست تدوین نقشه راه اجلاس شورای وزرای عضو اكو است.
ابوالفضل محمد علیخانی اظهار نمود: بیست و سومین نشست شورای وزرای عضو اكو ۲۸ فروردین ماه سال آینده در دوشنبه پایتخت تاجیكستان برگزار می گردد.
وی افزود: آشنایی با ظرفیت و پتانسیل های جزیره كیش از دیگر برنامه های نمایندگان عضو اكواست، بر این اساس اعضای عضو اكو بازدیدی از جزیره كیش و امكانات موجود آن خواهند داشت.
معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد كیش هم در جمع اعضای عضو اكو اظهار داشت: كیش منطقه ای متفاوت با سرزمین اصلی است و مناسبات ملی و بین المللی در این جزیره مرجانی مقداری متفاوت تر از سرزمین اصلی است.
سعیدی اضافه كرد: جزیره كیش ۳۵ هزار سكنه دارد و سالانه حدود ۲ میلیون گردشگر از مناطق مختلف داخل و خارج از كشور از این جزیره زیبا دیدن می كنند.
وی اظهار نمود: مجموعه مدیریت سازمان منطقه آزاد كیش در اهداف كلان خود به دنبال افزایش جمعیت توریسم در این جزیره مرجانی است.
معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد كیش اضافه كرد: اكو فرصت بزرگی از حیث منابع و تجربه و دارای شرایط ویژه ای است كه بازارهای بزرگ اقتصادی را در منطقه كشورهای عضو اكو در بر می گیرد.
سعیدی خاطرنشان كرد: اكو از حیث انرژی و بسیاری جهات دیگر فرصت های بزرگی در خود نهفته است.
وی معتقد می باشد جهان امروز جهان شبكه است و اكو می تواند نقش كلیدی را در این زمینه هم در حوزه منطقه و هم حوزه بین الملل ایفا كنند.
این مقام مسئول اضافه كرد: جزیره كیش و اكو می تواند از فرصت های مثل یادگیری، اشتراك زیرساخت ها و تقویت و توسعه آنها و هم به اشتراك گذاشتن اطلاعات در عرصه های اجتماعی و اقتصادی همكاری خوبی داشته باشند.
سعیدی اظهار نمود: اقدامات همگرایانه ما می تواند شرایط بهتری را در عرصه های جدید برای ما بگشاید و ما بعنوان یك مركز توریستی و یكی از سه جزایر زیبای مرجانی جهان می توانیم نقش خوبی را در جهت اهداف اكو ایفا نماییم.
معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد كیش افزود: كیش مركز برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مختلفی در منطقه آزاد است و اعضای اكو می توانند از این فرصت برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری بهره ببرند.
وی در عین حال پیشنهاد كرد كه اعضای اكو با مطالعه لازم می توانند بنا به اقتضائات كشورهای خود، كیش را مركزی برای عرضه سرویس های مالی و بین المللی انتخاب كنند.
سعیدی اظهار نمود: كیش می تواند مركزی برای نوآوری و كارآفرینی در حوزه كشورهای عضو اكو باشد و بر این اساس ما آمادگی داریم و از هرگونه پیشنهاد اعضای عضو شورای اكو استقبال می نماییم.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، سازمان همكاری اقتصادی ( Economic Cooperation Organization )، به صورت مخفف اكو یك سازمان اقتصادی منطقه ای است كه سه كشور ایران، پاكستان و تركیه در سال ۱۳۴۳ (۱۹۶۴) اولین بار آن را پایه ریزی كردند.
1396/11/27
16:47:36
5.0 / 5
5296
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار