مهر خبر می دهد؛

قراردادهای خودرویی برجام ابتر شد؟، توقف تولیدبرخی خودروهای فرانسوی

قراردادهای خودرویی برجام ابتر شد؟، توقف تولیدبرخی خودروهای فرانسوی آچار: باآنكه قراردادهای خودرویی با فرانسه بعد از برجام با سروصدای زیاد به امضا رسید اما اكنون تولید خودروهای نورسیده فرانسوی متوقف و آمار تولید آنها از گزارش وزارت صنعت حذف گردیده است.


به گزارش آچار به نقل از مهر، دو سال قبل پس از برجام بود كه قرارداد همكاری مشترك ایران و فرانسه برای تولید خودروهای جدید به امضا رسید و بر اساس آن، ایران خودرو و شركت ایكاپ، خودروهای جدید فرانسوی را پیش فروش كردند؛ اما در مهرماه امسال تنها ۴ دستگاه از این خودرو در لیست تولید ایران خودرو قرار گرفته بود و الان هم آمار انتشار یافته درباره تولید بهمن ماه از جانب وزارت صنعت نشان داده است كه تولید پژو ۲۰۰۸ از آمار تولید خودروسازان حذف گردیده است. برخی معتقدند تهدیدات ترامپ عاملی برای عقب نشینی دوباره و عهدشكنی خودروسازان فرانسوی در قراردادهایشان با ایران بوده و بر این باورند كه میزان تولید و پیگیری اجرای مفاد قرارداد خودروسازان فرانسوی با شركای ایرانی به كندی پیش می رود. به هرحال اما، آمار عملكردی شركت مشترك ایران خودرو و پژو فرانسه و میزان تولید آن، در شك و شبهه های بسیاری وجود دارد و هنوز هیچ آمار رسمی برای میزان تولیدات آن منتشر نشده است.بررسی آمار تولید خودرو طی ۱۰ ماهه امسال نشان داده است در این مدت یك میلیون و ۲۵۳ هزار و ۲۳۱ دستگاه انواع خودرو در كشور به تولید رسیده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵.۲ درصدی را نشان داده است. در این مدت تولید سواری به یك میلیون و ۱۷۴ هزار و ۸۹۸ دستگاه رسید كه نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۶.۲ درصدی را نشان داده است.
آمار تولید خودرو در دی امسال هم نشان داده است در این ماه ۱۵۱ هزار و ۱۷۹ دستگاه انواع خودرو در كشور تولید شده كه نسبت به دی ۹۵، رشد ۹.۵ درصدی را تجربه كرده است. در این ماه تولید سواری با رشد ۹.۲ درصدی به ۱۴۱ هزار و ۷۲۰ دستگاه رسیده است.

1396/11/29
13:12:44
5.0 / 5
5270
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار