هفته دلال بازی برای ارز

هفته دلال بازی برای ارز آچار: هفته گذشته بازار ارز شرایط خاصی را تجربه نمود و دلار و یورو كه در بیشتر صرافی ها با محدودیت عرضه مواجه بود با چند نرخ در بازار مشاهده شد؛ اتفاقی كه به دلال بازی در آخرین روزهای سال دامن زده است.به گزارش آچار به نقل از ایسنا، در هفته گذشته بازار ارز شرایط متفاوتی را تجربه نمود. در تمام روزهای هفته اخیر، خریداران برای تهیه دلار و یورو مجبور بودند كه در صف های طولانی ساعت ها منتظر بمانند. علت این اتفاق هم محدودیت در فروش دلار و یورو بود كه فقط به چند صرافی محدود شده بود. صرافی های دیگر عموما دلار و یورو نمی فروختند یا اگر هم فروش داشتند، با نرخ آزاد می فروختند.

در هفته گذشته به صورت مشخص دلار و یورو دو نرخ در بازار آزاد داشت؛ یك نرخی كه روی تابلو اعلان قیمت ها درج بود كه حدود ۴۴۶۰ تا ۴۴۷۰ تومان در طول هفته نوسان داشت و دیگری، دلار آزاد با نرخ ۴۷۰۰ تا ۴۸۰۰ تومان بود كه در واقع عموما با این قیمت در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

اگر ملاك را نرخ دلار بانكی در نظر بگیریم، دلار هفته با ثباتی داشت و تنها ۱۰ تا ۱۵ تومان در طول هفته در نوسان بود. اما دلار آزاد نوسان بیشتری داشت و حدود ۱۰۰ تومان در همین بازه زمانی در تغییر بود.

افرادی كه برای خرید دلار و یورو در صف می ایستادند، عموما به دو دسته تقسیم می شدند؛ عده ای مسافر بودند و برای تهیه ارز مجبور شدند در صف های طولانی منتظر بمانند و عده ای دیگر، كسانی بودن كه برای كسب سود و خرید ارز با قیمت ارزان تر و فروش آن با قیمت بالاتر در صف ها حضور داشتند.

همچنین در هفته گذشته وضعیت یورو مانند دلار بود و با دو نرخ در بازار مشاهده شد. یورو روی تابلو اعلان قیمت صرافی ها حدود ۵۴۰۰ تومان درج شد اما قیمت واقعی و آزاد آن حدود ۵۹۰۰ تومان بود.

از طرف دیگر بازار سكه در هفته ای كه گذشت متعادل تر و با روند نزولی قیمت مواجه گردید. وضعیت تقاضا برای انواع سكه نسبت به ارز در ایام اخیر كمتر بوده است كه همین امر سبب شد بازار سكه با كاهش قیمت ها روبرو شود.

قیمت سكه تمام در ابتدای هفته گذشته یك میلیون و ۵۹۲ هزار تومان بود كه در انتهای هفته به یك میلیون و ۵۸۳ هزار تومان رسید و ۹۰۰۰ تومان كاهش قیمت پیدا كرد.
1396/12/19
17:13:17
5.0 / 5
5310
تگهای خبر: ارز , بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار