مدیرعامل سایپا در پاسخ به مهر؛

پراید حتما باید از رده خارج شود

پراید حتما باید از رده خارج شود آچار: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مذاكره با شركت خودروسازی رنو برای دریافت پلت فرم خودروی كوئید اطلاع داد و اظهار داشت: قرار ما بر این است كه كوئید را زیر ۳۰ میلیون تومان تولید و عرضه نماییم.به گزارش آچار به نقل از مهر، محسن قاسم جهرودی در حاشیه مراسم تحویل ۲۰۰ دستگاه خودروی تجاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سایپا به صورت قطع استانداردهای ۸۵ گانه سازمان ملی استاندارد را در محصولات خود پیاده سازی خواهد نمود و براین اساس نخستین خودرویی كه این استانداردها را پاك می كند، خودوروسازی سایپا است.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص مذاكره وی با رئیس سازمان استاندارد و قول اجرای استانداردهای ۸۵ گانه جدید صنعت خودرو تصریح كرد: تمام تلاش ما این است كه بتوانیم این استانداردها را در محصولات خود پیاده سازی نماییم به خصوص اینكه هم اینك چندین محصول این خودروسازی ۴ ستاره است و سطح مناسبی از كیفیت و استاندارد را در خود جای داده است.
وی اضافه كرد: البته بر روی برخی محصولات همچون پراید، مشكلاتی وجود دارد كه تمام تلاش ما جایگزینی مناسب خودروهای دیگر با پراید است اما باید توجه داشت ۴۹ هزار پرسنل در خط تولید این محصول مشغول به كار هستند كه به هر حال باید به آن توجه كرد اما ما در یك برنامه زمان بندی شده در حال تلاش هستیم تا پراید را از رده تولید خارج نماییم و این اتفاق هم خواهد افتاد اما در یك برنامه ریزی زمان بندی شده به تدریج تولید این محصول كاسته می شود.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح كرد: در سال ۸۸ چیزی حدود ۸۹ درصد تولیدات گروه خودروسازی سایپا، پراید بود كه امروز سهم تولید پراید از محصولات به ۲۴ درصد رسیده است كه امیدواریم آن را مدیریت نماییم چون كه هنوز تقاضا برای این محصول بالا است.
جهرودی خاطرنشان كرد: ما نمی توانیم بعنوان یك خودروساز نسبت به تقاضای مردم بی تفاوت باشیم و باید آن را مدیریت نماییم.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص درخواست راه اندازی خط تولید كوئید در شرایطی صورت می گیرد كه رنو سایت بن رو را هم در قرارداد ایدرو درخواست كرده است، تكلیف آن شركت چه میشود؟ تصریح كرد: با گروه رنو توافقی صورت گرفته كه خودروی كوئید را در الگوی قیمتی زیر ۳۰ میلیون تومان تولید و عرضه نماییم و در حال مذاكرات مربوط به به آن هستیم. البته زمان زیادی نداریم چون كه فرصت ها در سایت ها از دست رفته و الان باید با سرعت بالاتری حركت نماییم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اضافه كرد: امیدواریم در اسرع وقت بتوانیم خودوروی كوئید را هم تولید نماییم اما بیس پلت فرم كوئید كه بر روی یك پلت فرم ۶ مدولار است، در حدود ۳۰ میلیون تومان عرضه خواهد شد به هر حال مذاكرات در حال انجام می باشد.
جهرودی در مورد بن رو تاكید كرد: ما به صورت مستقیم مذاكره می نماییم و هیچ اتفاقی نمی افتد مگر اینكه رنو كوئید را مستقیم به سایپا بدهد چون كه ما به دنبال محصول هستیم.
وی ادامه داد: ما تلاش داریم تا مذاكرات مناسبی را برای دریافت پلت فرم كوئید انجام دهیم.

1396/12/22
16:27:34
5.0 / 5
6011
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار