نوبخت: بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت گردید

نوبخت: بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت گردید آچار: سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی علاوه بر پرداخت های جاری اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه مجوز دولت این امكان فراهم گردید كه ما در حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان طلبی كه پیمانكاران از دولت دارند و به بانك ها بدهی دارند پرداخت نماییم.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت بعد از آخر جلسه ای كه در روز آخر سال 96 در سازمان برنامه و بودجه برای جمع بندی كار مالی و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس كل خزانه كشور برگزار گردید اظهار داشت: برای آموزش و پرورش این فرصت را پیدا كردیم كه ۱۱۰ درصد تخصیص دهیم.
وی با اشاره به اینكه ۱۱۰ درصد تخصیص داده شده به آموزش و پرورش بالغ بر ۳۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است، اضافه كرد: بعد از درخواست وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت حق التدریس و همینطور خرید خدمت فرهنگیان نیاز به ۶۲۶ میلیارد تومان بود كه گرچه همه حساب های ما در مرحله اول نهایی بود، ولی آن هم به بانك ملی ابلاغ گردید كه پرداختش صورت گیرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: تاساعت ۱۲ شب ۲۹ اسفند در سازمان برنامه و بودجه حضور داشتیم و باید جمع بندی كار مالی ما باید همین ساعات صورت بگیرد. ما تا ساعت ۱۲ شب فرصت داشتیم تا منابعی كه به خزانه وارد می گردد به دستگاه هایی كه لازم است، تخصیص تكمیلی بدهیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی علاوه بر پرداخت های جاری اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای آخرین گزارش خزانه، موفق شدیم بیش از ۳۰۸ هزار میلیارد تومان وصولی داشته باشیم و پرداخت هایمان صورت گیرد.
وی اضافه كرد: خدا را شاكریم كه بدون كسری، بودجه ما بسته شده گرچه این رقم ۳۰۸ هزار میلیارد تومان برپایه لایحه ای بوده كه دولت به مجلس داده است البته مجلس سال قبل به این رقم افزود به صورتی كه در قانون ۳۴۶ هزار میلیارد تومان برای كشور پیش بینی منابع و مصارف بود كه برای سازمان برنامه و بودجه مشخص بود كه ما نمی توانیم این رقم را تحصیل نماییم به همین منظور بر مبنای همان لایحه دولت این رقم انجام شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: ما موظف هستیم تا پیش از آخر سال آن تنخواه حدود ۱۲ هزار میلیارد تومانی را كه از بانك مركزی در ابتدای سال دریافت كردیم پرداخت نماییم ازاین رو می توانیم بگوییم بدون كسری سعی كردیم مصارفمان را هم در حد منابعمان تنظیم نماییم.
نوبخت اظهار داشت: ما برپایه یك موازنه ای كه صرفه جویی هایمان را هم باید انجام می دادیم از ۱۵ اسفند پرداخت حقوق و دستمزدها را آغاز كردیم و حدودا ظرف یك هفته این كار انجام شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: پس از آن یك پرداخت بزرگی هم داشتیم ۳۸۰۰ میلیارد تومان برای یارانه پرداخت كردیم كه در راس زمان ۲۶ ماه به حساب خانوارهای ایرانی واریز شد.
وی با اشاره به اینكه دولت خویش را برای یك خیز بزرگ هم به منظور رشد اقتصادی و هم برای مهار كردن تورم در سال جدید شروع كرده است اظهار داشت: در كنار آن یك برنامه گسترده اشتغال را هم برای سال آینده آماده كرده ایم كه بیش از یك میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی تولید نماییم و سیاست كاهش فقر مطلق را انجام دهیم.
نوبخت اضافه كرد: بیش از ۱۲۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی مان با یك مدل مالی جدید به نام ppp كه یك نوع اصطلاح حقوقی و اقتصادی می باشد اختصاص دادیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: بر مبنای اعلام مركز آمار كه امروز منتشر شد، نرخ تورم ماهانه برای اسفند ماه ۲ دهم، برای نقطه به نقطه ۷ و ۲ دهم و برای سالانه ۸ و ۲ دهم درصد تورم اعلام گردید و ما سال آینده باز این سیاست را ادامه خواهیم داد؛ خوشبختانه رشد اقتصادی ما امسال ۴ و ۷ دهم درصد بدون نفت بود.
وی اضافه كرد: سال های قبل كه قیمت نفت رشد كرد این نگرانی هم وجود داشت كه دیگر نتوانیم به رشد بالای اقتصادی دست پیدا نماییم كه خوشبختانه به ۴ و ۷ دهم درصد دست پیدا كردیم.
نوبخت اظهار داشت: از نظر اشتغال ۹ ماهه هم گرچه در فصل پاییز حدود ۹۵۰ هزار فرصت شغلی وجود داشت، اما در ۹ ماهه اول چیزی حدود ۸۱۹ هزار فرصت شغلی توانستیم تولید نماییم.
وی اضافه كرد: اما همه همت ما برای سال آینده این است و خودمان را متعهد می دانیم برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها این اطمینان را بدهیم كه با این ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۱۲ برنامه و ۹ بخش بتوانیم سال آینده سال خوبی برای جوانان داشته باشیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در سالی كه گذشت با عنایت به پرداخت های عمرانی كه انجام دادیم فقط ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ برای خرید تضمینی گندم پرداخت كردیم و طبعاً این ها قدری با تاخیر انجام شد و من از كشاورزان عزیز عذرخواهی كرده بودم.
نوبخت اضافه كرد: ما خودمان را مقید می دانیم هر قولی كه به جامعه می دهیم انجام دهیم و الان سازمان برنامه و بودجه به دستور رئیس جمهور خویش را متعهد می داند كه با استفاده از دستگاه های مختلف نظارت كند تا بتوانیم برای سال جدید یك میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی تولید و تورم را هم مهار نماییم.
رئیس برنامه و بودجه اظهار داشت: برپایه مجوز دولت این امكان فراهم گردید كه ما در حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان طلبی كه پیمانكاران از دولت دارند و به بانك ها بدهی دارند پرداخت نماییم.
نوبخت اضافه كرد: ما این بدهی پیمانكاران را تقبل و با عنایت به مكانیزمی كه با بانك مركزی داریم تعریف كردیم تا به بانك ها هم فشاری وارد نشود و دولت همه مطالبات خود به پیمانكاران را در حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پرداخت كند.
وی اظهار داشت: این كار از فروردین ماه شروع می گردد و امیدواریم پیمانكاران با نشاط و امكانات بیشتر برای جذب ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی كه برای طرح های عمرانی اختصاص دادیم به ما كمك كنند.
نوبخت اضافه كرد: همه تلاش دولت این است كه ما گشایشی برای كارآفرینان و فعالان اقتصادی تولید نماییم تا آن ها هم بتوانند در عرصه اقتصادی كوشا باشند و بخش قابل توجهی از فرصت های شغلی را با كمك آن ها فراهم نماییم.

1397/01/02
11:00:04
5.0 / 5
5260
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار