معاون سازمان بنادر و دریانوردی:

به دنبال ساخت ۱۰ اسكله گردشگری در هرمزگان هستیم

به دنبال ساخت ۱۰ اسكله گردشگری در هرمزگان هستیم آچار: معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی كشور، بنادر شرق هرمزگان را مستعد و دارای ظرفیتی مناسب برای گردشگری دریایی و فعالیت های تجاری دانست.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، محمدرضا اله یار در مراسم بهره برداری از اسكله مسافری و گردشگری خور آذینی شهرستان سیریك، توسعه زیرساخت های گردشگری دریایی را از اهداف مهم سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد و اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته، ۹ فروند اسكله شناور مسافری در مناطق مختلف ساحلی هرمزگان كه پذیرای گردشگران هستند، به بهره برداری رساند.

وی اضافه كرد: برای ارتقاء بیشتر ایمنی مسافرت های دریایی در هرمزگان، جانمایی، ساخت و نصب ۱۰ فروند اسكله مسافری و گردشگری جدید برای سال ۹۷ هدف گذاری شده است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی، سواحل مكران را همچون ظرفیت های مهم هرمزگان دانست و عنوان كرد: طرح مدیریت یكپارچه مناطق ساحلی هرمزگان باهدف شناسایی توان بالقوه مناطق ساحلی و با رویكرد برنامه ریزی جهت توسعه پایدار و متوازن این مناطق توسط سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده است.

اله یار ادامه داد: برپایه مطالعات انجام شده در این طرح، ظرفیت ۳۰ نوع گردشگری در مناطق ساحلی و دریایی هرمزگان وجود دارد كه می تواند مبنای توسعه بیشتر این استان باشد.

وی با اشاره به اینكه سواحل شرق هرمزگان هم با داشتن خورهای زیبا از ظرفیت مناسبی برای گردشگری دریایی برخوردار است، خاطرنشان كرد: جهت استفاده مناسب از این ظرفیت، اسكله مسافری و گردشگری در بندرگاه خور آذینی شهرستان سیریك نصب گردید.

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت بندر سیریك برای توسعه بیشتر، اظهار نمود: بندر سیریك در شرق هرمزگان با داشتن ۵۲ هكتار پس كرانه و حوضچه مناسب، از ظرفیت فعالیت های تجاری و گردشگری برخوردار می باشد. بندر سیریك از بنادر مهم شرق هرمزگان است كه طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با انجام مطالعات، به دو پست اسكله تجاری مجهز می گردد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان اظهار داشت: این اسكله به طول ۲۰ متر، عرض پنج متر و ارتفاع یك متر و ۲۰ سانتی متر تولید شده و دارای دو عرشه آزاد جهت پهلوگیری شناورها است.

حمیدرضا محمدحسینی اضافه كرد: بهره برداری از این اسكله باعث ارتقاء ایمنی تردد مسافران و گردشگران دریایی درخور آذینی شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان خاطرنشان كرد: خور آذینی شهرستان سیریك یكی از جاذبه ها و ظرفیت های مهم گردشگری دریایی در شرق هرمزگان به حساب می آید كه با بهره برداری از این اسكله به رونق حضور گردشگران در این منطقه كمك خواهد نمود.
1397/01/13
16:43:31
5.0 / 5
6017
تگهای خبر: متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار