مهر خبر می دهد؛

چین كارتهای اعتباری دلارپایه تجار را باطل نمود

چین كارتهای اعتباری دلارپایه تجار را باطل نمود آچار: بانكهای چینی در حال ابطال كارتهای اعتباری دلارپایه مشتریان خود همچون ایرانیان هستند و همین امر، مشكلات زیادی را برای تجار مقیم این كشور بوجود آورده است.به گزارش آچار به نقل از مهر، مبحث برخورد بانكهای چینی با تجار و دانشجویان ایرانی بارها تكرار شده است. دی ماه سال قبل بود كه حساب ایرانی های مقیم چین، تجار و دانشجویان ایرانی به بهانه تبعیت از تحریم های احتمالی آمریكا مسدود شد. البته این نخستین باری نبود كه چین، حساب ایرانیان را در این كشور مسدود می كرد؛ بلكه هر بار بهانه ای جدید برای آن می آورد. قبل از آن هم كه چینی ها حساب دانشجویان ایرانی و برخی تجار را مسدود كرده بودند دلیل اصلی شان اجرای برخی قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی بود.
سال گذشته، برخی تجار با دریافت اخطارهایی از جانب برخی بانكهای چینی مواجه گشتند كه مسدود شدن حسابهای شان را خبر می داد و البته از تغییراتی در سیاست این كشور در مقابل ایران حرف می زنند كه شاید آینده درخشانی را پیش روی تجارت خارجی دو كشور قرار ندهد. آن زمان اعلام گردید كه حسابهای شركتهای ایرانی ثبت شده در چین یك به یك در بانكهای چینی در حال بسته شدن است و موضوع، تنها منحصر به دانشجویان و اشخاص حقیقی ایرانی نیست.
حال هم، خبر از چین می رسد كه بانكهای چینی در حل ابطال كارتهای اعتباری دلارپایه مشتریان خود همچون ایرانیان هستند.
پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران با تائید این خبر اظهار داشت: بانكهای چینی در حال ابطال كارتهای اعتباری اعم از مستركارت و ویزاكارت های مشتریان ایرانی خود هستند.
وی این اقدام را در رابطه با تحریم های امریكا ضد ایران ارزیابی كرد و اضافه كرد: تبعیت از تحریم های آمریكا بیشتر از دور قبل شده است و در انطباق عملیات خود با FATF هم بسیار جدی هستند.
سلطانی اظهار داشت: مشتریان ایرانی اكنون تنها فقط با یوان چین امكان كار دارند.
این سخن در حالی است كه بانك مركزی چین طی ماههای اخیر كه جنگ تجاری این كشور با امریكا شدت گرفته است، در كوشش برای تقویت ارزش پول ملی(یوان) اقدامات متعددی انجام داده است و به نظر می آید حذف كارتهای اعتباری دلاری از مبادلات داخلی در چین و مبنا قراردادن كارتهای اعتباری صرفا یوان پایه، در ادامه این اقدام بانك مركزی چین برای تقویت یوان است.

1397/06/18
14:07:05
5.0 / 5
5416
تگهای خبر: ارز , بازرگانی , بانك , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار