وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت:

برنامه های علمی و عملیاتی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت دارم

برنامه های علمی و عملیاتی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت دارم آچار: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، از تدوین ۵۷ برنامه عملیاتی برای حوزه صنعت، ۴۰ برنامه برای حوزه معدن و ۲۹ برنامه راهبردی برای حوزه معدن خبرداد.به گزارش آچار به نقل از مهر، رضا رحمانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در مورد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارتخانه هم اكنون بیشتر از ۳۰ درصد اقتصاد، ۳۳ درصد اشتغال كل و ۶۴ درصد اشتغال مولد اقتصاد را مدیریت می كند.
وی با اشاره به فعالیت ۸۵ هزار واحد صنعتی، ۳ هزار واحد صنفی و ۱۰ هزار معدن در كشور، به نقش این وزارتخانه در زندگی مردم اظهار داشت: به قول رهبر انقلاب راهكار توجه به معیشت مردم و اقتصاد كشور توجه به تولید است كه در این زمینه اگر از مجلس رای اعتماد كسب كنم برنامه های خوبی داریم و خبرهای خوشی خواهیم داشت.
رحمانی با اشاره به پیگیری برنامه های بالادستی اضافه كرد: بنده ۵۷ برنامه عملیاتی در حوزه صنعت، ۴۰ برنامه در حوزه معدن و ۲۹ برنامه راهبری در حوزه معدن دارم اضافه كرد: ۳۴ ماه از عمر این دولت مانده و برای این دوره برنامه های علمی و عملیاتی متناسب با دوره تحریم منطبق با اصول اقتصاد مقاومتی داریم و با اصول و برنامه های محوری این وزارتخانه را مدیریت می نماییم.
وی با اشاره به اینكه تولید و تثبیت اشتغال، صادرات، معدن و بازرگانی چهار محور اجرای برنامه های من در وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اظهار داشت: مهمترین اولویت من تولید و تثبیت اشتغال است. بنده اتاق بحران را با استفاده از توان مردم، بخش خصوصی، مجلس و ظرفیت های دولت به اتاق پیشگیری و درمان تبدیل می نماییم.
رحمانی اضافه كرد: در حوزه تثبیت اشتغال برنامه های مختلفی برای بازسازی و نوسازی صنایع و صنوف تولیدی داریم تا با یك برنامه مدون تری ادامه خواهیم داد؛ حتما باید نوسازی را جدی گبیریم و این مورد جزو پروژه های ویژه ما خواهد بود.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در ۱۰ سال آینده نوسازی ۴۰ هزار واگن در دستور كار است؛ همینطور طی ۳ سال آینده ۲۰۲ هزار كامیون، كامیونت، كشنده و ون نوسازی می گردد كه فعالیت كارخانجات را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینكه تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی حساس را حتما یپیگری می نماییم اظهار داشت: در حوزه تامین مالی هم امروز نقدینگی تولید بیشتر از ماه ها و سال های گذشته شده است.
رحمانی با تاكید بر اینكه یقینا برای حوزه های پتروشیمی و لوازم خانگی و سایر موارد برنامه های جداگانه داریم اظهار داشت: در صنعت خوردوسازی هم برنامه هایی برای تحول این صنعت داریم.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در حوزه بازرگانی هم مدیریت شرایط تحریم و رصد مستمر آثار تحریم در دستور كار قرار دارد كه در وزارتخانه ستاد عملیاتی در این زمینه تولید خواهیم كرد تا از فرصت های شرایط جدید در این زمینه استفاده نماییم.
رحمانی اضافه كرد: در حوزه تامین كالاهای اساسی و ذخیره سازی كالاها هم برنامه هایی داریم و با همكاری وزارت جهاد كشاوری در تامین كالاهای اساسی باید مشاركت داشته باشیم. همینطور از ظرفیت اصناف، اتحادیه ها و تشكل ها هم استفاده خواهد شد.وی با اشاره به اینكه پروژه ویژه زنجیره تامین و لجستیك كشور برای نخستین بار طراحی شده است اضافه كرد: همینطور برنامه خوبی برای تدوین داشبورد تولید و بازرگانی كشور داریم تا با ابزارهای جدید وضعیت را چه در حوزه تولید و چه در حوزه نظارت كنترل نماییم.

رحمانی در بخش دیگری از اظهاراتش همینطور با اشاره به اینكه كشورهای همسایه ما ۵۰۰ میلیارد دلار واردات دارند، اظهار داشت: سهم ما زیر پنج درصد است، اگر آنرا به ۱۰ درصد برسانیم، به ۵۰ میلیارد دلار می رسد.وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت افزود: از آنجایی كه هر ۵۰ میلیون دلار، یك و نیم میلیون شغل تولید می كند، می بینیم كه افزایش صادرات ما به كشورهای منطقه، ظرفیت اشتغال بسیار بالایی به وجود خواهد آورد كه حتی كوله بران و ته لنجی ها هم از این ظرفیت برخوردار می شوند.وی خاطرنشان كرد: در حوزه مبارزه با فساد هم همانطور كه خودم پاكدستانه زندگی كرده ام، در حوزه كاری ام هم فساد خصوصاً فساد سازمان یافته معنا ندارد.رحمانی درباره پشتیبانی از استان ها اظهار داشت: در این خصوص از مجلس كمك می گیرم. همینطور سفرهای استانی را به صورت هدفمند پیگیری خواهم كرد.

1397/08/06
14:03:24
5.0 / 5
5677
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار