نماینده اهواز در مجلس:

فروش شركت گروه ملی آغاز شد، هفته آینده ۱ و نیم ماه حقوق پرداخت میگردد

فروش شركت گروه ملی آغاز شد، هفته آینده ۱ و نیم ماه حقوق پرداخت میگردد آچار: اهواز - نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از آغاز فروش محصولات شركت گروه ملی اهواز و پرداخت ۱.۵ ماه حقوق به كاركنان آن تا هفته آینده آگاهی داد.جواد كاظم نسب الباجی در گفتگو با خبرنگار مهر در گفتگو با خبرنگار مهر درباب مشكلات كاركنان و كارگران شركت گروه ملی اهواز اظهار نمود: مسئله اساسی گروه ملی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار و بر همین مبنا چندین بار به این سوژه ورود و پیگیری هایی داشتم.
وی با اشاره به انتصاب مدیرعامل و شروع فعالیت وی در این شركت اضافه كرد: وقتی شاهد فشار وارده به شركت بودیم در ابتدا محصولات گروه ملی كه در بورس عرضه می شد را مورد بررسی قرار دادیم؛ محدودیت عرضه كالا در این شركت (ارائه در بورس) اساسا منجر به تسویه بدهی ها و تناسب درآمد و هزینه نمی شد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به علاقمندی كشور عراق برای واردات محصولات تولیدی شركت گروه ملی اهواز اشاره كرد: در مرحله اول فروش و عرضه محصولات شركت گروه ملی خارج از بورس را مصوب كردیم كه اساسا درآمد خوبی برای گروه ملی به دنبال خواهد داشت.
الباجی خبر داد: برمبنای اعلام مدیرعامل شركت گروه ملی، فروش محصول از امروز شروع شده و از این فروش ۱۴۰ میلیارد تومان عایدی شركت خواهد بود.
وی افزود: تا هفته آینده حقوق یك ماه و نیم كاگران گروه ملی از محل همین عایدی پرداخت و پس از خرید اسلب از فولاد باز پرداخت حقوق كارگران از آذرماه به بعد منظم خواهد شد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در حال تخصیص بودن اعتبارات خوب به گروه ملی بیان كرد: قدم های خوبی برای حل مشكل این شركت برداشته شده و خوشبختانه بانك و همین طور مسئولان كشوری و استانی متوجه سوژه هستند.
الباجی با اشاره به طرح سوژه در جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: همه به دنبال حل مشكل كارگران گروه ملی هستیم؛ شركت عظیمی است و اگر روند تولید آن به حركت دربیاید اساسا برای كشور ارزآوری دارد و در عین حال مطالبات كارگران پرداخت و خود شركت هم بازسازی میگردد.
وی با اشاره به مشاهده تعلل بانك و طرح این سوژه در مجلس افزود: با فرماندار اهواز هم رایزنی شده تا با نمایندگان كارگران نشستی برگزار و از كانون شورای كارگری مطالبات آنها را پیگیری كنند؛ در عین حال باید ضمن تأمین امنیت شغلی كارگران حقوق آنها باز پرداخت گردد.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: همه مسئولان ملی و استانی صدای كاگران را شنیدند؛ بدین سبب به آنها سفارش می نماییم كه تحت عنوان شورایی مشكلات خودرا پیگیری و افراد متخصص، مقید و باخبر نسبت به موضوعات شركت را بعنوان نماینده خود معرفی كنند تا شورا مطالبه گر حقوق آنها باشد.
الباجی درباب واگذاری بخشی از سهام شركت گروه ملی باز عنوان كرد: اگر فروشی حاصل شود، اساسا به صنایع فولاد استان واگذار میگردد چون همه به دنبال تقویت صنعت استان هستیم.
به گزارش آچار به نقل از مهر، در ایام اخیر كاركنان این شركت اعتراضاتی درباب دریافت نكردن حقوق خود و عقب افتادن چند ماهه آن داشتند.

1397/09/05
20:25:53
5.0 / 5
4897
تگهای خبر: ارز , بانك , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار