مشاركت تعاونی ها در تامین كالاهای اساسی؛

ورود هفته ای ۵هزارتن دام زنده از ۲۹ دی، واردات لاستیك هندی

ورود هفته ای ۵هزارتن دام زنده از ۲۹ دی، واردات لاستیك هندی آچار: دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: مقرر است از هفته آینده هفته ای ۵ هزار تن دام زنده كوچك از راه فرودگاه پیام وارد كشور شده و ۲۴ ساعت بعد كشتار و توزیع شود.به گزارش آچار به نقل از مهر، عباس قبادی در نشست صبحانه كاری با مدیران اتحادیه های تعاونی های تولید و مصرف در اتاق تعاون ایران درباره نقش تعاونی ها در توزیع كالاهای اساسی گفت: مقرر است ۵۳ میلیون تن كالای اساسی را تعاونی ها توزیع كنند كه برای این منظور ۸.۵ میلیارد یورو از هزینه این طرح را در اختیار اتاق تعاون قرار خواهیم داد تا تعاونی ها كالاهای اساسی را توزیع كنند.
قبادی با اشاره به اینكه آمریكا جنگ تمام عیاری را با ما آغاز نموده و یكی از اشكالات دولتی ها این است كه هنوز باور نكرده اند چه جنگی از طرف آمریكا مقابل ایران شروع شده است، اضافه كرد: با عنایت به تشكیل اتاق جنگ مقابل ایران از طرف آمریكا، تنها راه نجات كشور، تولید و صادرات است و كنار این دو، تنظیم بازار و اشتغال باز خود به خود احداث خواهد شد.
وی یكی دیگر از اشكالات موجود در كشور در فضای جنگ اقتصادی را صادرات كالاهای خام دانست و افزود: این روند بدترین جفا به كشور است. به صورت مثال ما با صادرات گوجه مخالف بودیم اما گوجه ی كشاورزان بوشهری روی دست آنها، مانده و كشاورزی این منطقه در حال نابود شدن بود كه وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور مجوز صادرات گوجه از استان بوشهر موافقت نمود ولی اعضای ستاد تنظیم بازار مخالف بودند و می گفتند باید سیب زمینی و گوجه به شكل رب یا فرآورده صادر شود.
شیرخشك را قاچاق می كردند
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینكه مقرر است گندم برای مصارف آزادپز تا اختتام امسال از بورس كالا بیرون رود و مستقیم به كارخانه های آسیاب گندم ارسال شود، درباب شیرخام تصریح كرد: در این ستاد رقم خرید شیرخام از دامدار كیلویی ۲۰۰۰ تومان تعیین شد اما اتفاق بدی كه افتاد، این بود كه بخشی از شیرخشك قاچاق می شد.
وی افزود: صلاح نمی بینم كه شیرخشك وارد شود چون به اندازه كافی شیر در كشور تولید شده و سالانه ۹ میلیون تن تولید شیرخام داریم.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مشكل مالیات شركت های تولیدی اظهار داشت: آمادگی داریم برای سال آینده سقف مالیات شركت ها را معادل سقف مالیاتی سال قبل تعیین نماییم و وزیر صنعت، معدن و تجارت باز با این مساله موافق است.
۱۶ فروند كشتی نهاده دامی منتظر تخلیه است
قبادی درباره افزایش قیمت نهاده های دامی گفت: هم اكنون ۱۶ فروند كشتی حامل نهاده های دامی معادل یك میلیون تن نهاده، ۴۵ روز است كه در حال پرداخت دموراژ به كشتی است كه هزینه دموراژ هر كشتی روزی ۱۵۰ میلیون تومان میگردد و واردكننده نهاده ها مجبور است این مبلغ را در قیمت تمام شده نهاده ها وارد كرده و سبب افزایش قیمت آن از ۱۲۲۰ تومان در هر كیلو به ۱۳۵۰ تومان شده است.
وی درباب كمبود سیب درختی اظهار داشت: امسال ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن كاهش تولید سیب داشتیم و از طرف دیگر ۶ برابر پارسال صادرات این محصول را داشته ایم. من مطمئن هستم كه در شب عید سال جاری با مشكل كمبود سیب درختی مواجه خواهیم شد.
واردات دام زنده از هفته آینده؛ هفته ای ۵ هزارتن
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره واردات گوشت گفت: مقرر است در ستاد تنظیم بازار مصوب نماییم كه بخشی از توزیع گوشت وارداتی به تعاونی های مصرف واگذار شود. همین طور از هفته آینده هفته ای ۵۰۰۰ تن دام زنده كوچك از فرودگاه پیام وارد شده و ۲۴ ساعت بعد كشتار و توزیع میگردد.
واردات لاستیك از هندوستان از امروز
قبادی در ارتباط با لاستیك كامیون اظهار داشت: در مسافرت اخیری كه با ظریف به هند داشتیم، قرار شد این كشور ما را از تحریم لاستیك خارج كرده و از امروز لاستیك از هند وارد نماییم.

1397/10/24
19:34:19
5.0 / 5
5017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار