مدیركل صنایع خودرو وزارت صنعت اعلام كرد؛

تعطیلات تابستانی خودروسازان دلیل كاهش تولید خودرو

تعطیلات تابستانی خودروسازان دلیل كاهش تولید خودرو به گزارش آچار مدیر كل دفتر صنایع خودرو و نیرو محركه با بیان اینكه علت كاهش تولید خودرو در مردادماه امسال تعطیلات تابستانی خودروسازان بوده است، اظهار داشت: در نیمه دوم امسال تولید افزایش می یابد.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیدرضا مفیدی، عمده تغییرات عددی در مورد آمار تولید خودرو را مربوط به تعطیلات تابستانی در شركت های خودروساز دانست و اضافه كرد: با اینكه تعطیلات تابستانی این شركت ها حدود مردادماه بوده است، اما به صورت اتفاقی امسال در مردادماه و سال قبل در شهریورماه آمار آن ثبت شده است.
او افزود: این طبیعی است كه وقتی دو هفته دو شركت خودروساز تعطیل باشد، آمار تولید تحت تاثیر قرار می گیرد و نباید یك بخش خاص از آمار را جدا كرد و از آن تحلیل داشت.
مدیر كل دفتر صنایع خودرو و نیرو محركه وزارت صمت، با اشاره به اینكه البته به صورت طبیعی در ماهی كه تعطیلات داریم تولید هم كم می شود، اظهار داشت: اتفاقاً امسال از فرصت تعطیلات برای تكمیل خودرو های ناقص استفاده كردیم و آن چیزی كه برای مردم و مصرف كنندگان ملاك است آمار تحویل است. با اینكه میزان تولید هم مهم می باشد و برخی مواقع بازار متناسب با تولید از خود واكنش نشان می دهد، اما آمار تحویل ما هم در مجموع خیلی عقب نیست.
مفیدی با بیان اینكه دو شركت خودروساز بزرگ در مجموع در مردادماه امسال حدود ۳۹ درصد نسبت به مردادماه پارسال، كاهش تولید داشته اند ولی كاهش تحویل آنها حدود ۴ درصد بوده است، افزود: البته نمی توان بعنوان یك مشكل اساسی از این مورد نام برد چون كه این اعداد در شهریور ماه جبران شده و تا حد زیادی افزایش یافته است ( هم تولید و هم تحویل) و از این بابت جای نگرانی خاصی نیست.
او در مورد آمار شهریورماه تحویل و تولید دو شركت خودروساز بزرگ هم اضافه كرد: تولید دو شركت در شهریور ماه در مجموع ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است و تحویل شهریورماه هم ۶۱ درصد با افزایش روبه رو بوده است.
مدیر كل دفتر صنایع خودرو و نیرو محركه وزارت صمت بیان كرد: در شهریور ماه امسال دو شركت خودروساز در مجموع ۶۰ هزار و ۳۱۸ دستگاه خودرو تولید كرده اند كه این رقم در شهریورماه سال گذشته ۵۰ هزار و ۵۷۶ دستگاه بوده است.
مفیدی در ادامه افزود: همینطور دو شركت بزرگ خودروساز در شهریورماه امسال ۸۶ هزار و ۲۳۴ دستگاه خودرو به مشتریان تحویل داده اند كه این رقم در مدت مدت مشابه سال گذشته ۵۳ هزار و ۶۲۸ دستگاه بوده است.
او با یادآوری اینكه همیشه در شش ماهه دوم سال، وضعیت تولید در صنعت خودرو از نظر آماری رشد داشته است، اضافه كرد: این مورد در بسیاری از صنایع هم اتفاق می افتد، چون در شش ماهه اول تعطیلات تابستانی و فروردین را داریم اما در شش ماهه دوم شاهد این اتفاقات نیستیم.
مفیدی با بیان اینكه مشكلات ناشی از تحریم و نقدینگی را با همت و توان صنعت خودرو پشت سرمی گذاریم، بیان كرد: با استعانت از توان ساخت داخل، كسری های خویش را جبران می نماییم و امیدواریم كه تا آخر سال بتوانیم به سمت برنامه از پیش تعیین شده حركت نماییم.
او با اشاره به اینكه امسال حركتی اساسی در راه تعمیق ساخت داخل شروع شده است، خاطرنشان كرد: تعامل با بازار و صنایع دیگر كشورها مهم می باشد اما ما از همین فرصت تحریم برای رشد صنعت خودرو استفاده خواهیم كرد.

1398/07/08
20:36:43
5.0 / 5
4931
تگهای خبر: بازار , تجارت , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار