آذر دومین ماه رونق صادراتی سال

آذر دومین ماه رونق صادراتی سال آچار: جدیدترین آمار ارائه شده از وضعیت صادرات و واردات ایران نشان میدهد كه میزان صادرات كشور در آذر ماه، به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته رسیده است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، جدیدترین آمار ارائه شده از طرف اتاق بازرگانی تهران نشان میدهد كه درانتها آذر امسال، میزان صادرات كشور در ۹ ماهه ابتدایی امسال به مرز ۳۲ میلیارد دلار رسیده است و كشور بیشتر از ۱۰۳ میلیون تن صادرات وزنی را به ثبت رسانده است.
بدین سان آمارهای امسال نشان میدهد كه ارزش صادرات ایران در ۹ ماهه ابتدایی ۱۳۹۸ در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، كاهشی حدودا پنج درصدی داشته اما صادرات وزنی ایران رشدی ۱۸ درصدی را تجربه كرده است. باتوجه به تغییر قیمت پایه صادراتی گمرك در امسال، قبل از این فعالان بخش خصوصی كاهش ارزش صادراتی را پیش بینی كرده بودند اما باتوجه به افزایش وزن صادرات، عملكرد كشور در این عرصه بهبودی قابل قبول را نشان میدهد.
بعد از اردیبهشت امسال، كه در آن بالاترین آمار صادرات كالا به ثبت رسید، در ماه آذر میزان صادرات وزنی بیشتر از ۱۵ میلیون تن و ارزش صادرات ۴.۸ میلیارد دلار بوده است. بدین سان آذر امسال دومین ماه برتر كشور در حوزه صادرات از فروردین سال ۹۷ تا ۹ ماهه ابتدایی سال جاری بوده است. در این ماه ارزش صادرات در قیاس با آبان امسال افزایش ۷۸ درصدی و صادرات وزنی افزایش ۶۹ درصدی یافته است.
همین طور در ۹ ماهه ابتدایی امسال، میزان واردات كشور به ۳۱.۸ میلیارد دلار رسیده كه در قیاس با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵ درصدی را نشان میدهد. همین طور بعد از چند ماه منفی شدن تراز تجاری، سرانجام درانتها پاییز تراز تجاری ایران مثبت شده است.
میزان واردات كشور در آذر ماه ۳.۵ میلیارد دلار بوده كه در قیاس با آبان امسال رشدی ۹ درصدی را نشان میدهد.
منبع:

1398/11/05
23:08:33
5.0 / 5
4890
تگهای خبر: ارز , بازرگانی , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار