یك مقام مسئول در وزارت صنعت اعلام كرد؛

ثبت انبارها در سامانه جامع انبار

ثبت انبارها در سامانه جامع انبار به گزارش آچار مدیركل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از معرفی پنج شركت بزرگ لجستیك از سوی این وزارتخانه آگاهی داده و اظهار داشت ۴۰۰۰ انبار در سامانه جامع انبارها به ثبت رسیده اند.به گزارش آچار به نقل از مهر، عباس تابش در چهارمین كنفرانس صنعت پخش ایران با بیان اینكه امروز شركت های پخش در راستای ماده ۲۳ سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی در حوزه شفاف سازی و روان سازی شبكه های توزیع، مدرسان وزارت صنعت هستند، گفت: به استناد قانون مجلس، شناسنامه دار كردن شركت های توزیع و ارائه كد رهگیری به كالا در كنار شناسنامه دار كردن انبارهای محل نگهداری، از جمله اولویت های اصلی وزارت صنعت بوده كه در دست انجام است.
مدیركل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: دستورالعمل شناسنامه دار كردن كالا آماده و برای اجرا ابلاغ شده؛ ضمن اینكه سامانه های مرتبط با آن نیز در حال اجرایی شدن است كه بر این اساس به وزارت صنعت كمك می كند تا موضوع توزیع كالا را به بهترین شكل ساماندهی نماید.
وی تصریح كرد: با كمك شركت های پخش، توانستیم چهار هزار انبار را در سامانه انبارها شناسایی كرده و امروزه به عنوان یكی از پیشقراولان مبارزه با قاچاق، از خدمات شركت های پخش بهره بگیریم؛ به نحوی كه این شركت ها امكان حضور كالاهای قاچاق را در زنجیره توزیع خود نمی دهند.
تابش ادامه داد: به استناد قانون، عرضه كالاهای بدون شناسه داخلی و خارجی در حوزه كالاهای هدف، خلاف قانون است و بر اساس دستورالعمل صادر شده برای آن عمل می شود؛ به این معنا كه كالاهای وارداتی و تولید داخل و نیز حمل كالا باید بر اساس شناسه انبار صورت گیرد و انبارداران خود را در سامانه جامع ثبت نام نمایند.
مدیركل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: هم اكنون شناسایی مراكز مهم نگهداری كالا حائز اهمیت بوده و شركت های پخش باید در سامانه جامع انبار، محل نگهداری كالاهای خود را رجیستر كنند؛ چرا كه اگر این روند طی نشود، كالاهای آنها به منزله قاچاق محاسبه شده و مراجع ذیربط، با آن به عنوان مبادرت در توزیع كالاهای قاچاق برخورد خواهند كرد.
وی خاطرنشان كرد: برای كالاهای وارداتی چه به صورت فله و چه به صورت بسته بندی، باید ضوابطی در توزیع رعایت شود؛ به این معنا كه برای كالاهای وارداتی فله باید شناسه لازم از وزارت جهاد كشاورزی دریافت شده و اگر كالا بسته بندی دارد، یا خود از مبدأ كشور صادركننده دارای شناسه بوده و یا از سوی سامانه داخلی ایران، شناسه را دریافت می كند.
تابش از همكاری انجمن صنعت پخش در همكاری برای صدور طرح ترافیك كامیون های پخش كننده كالا تقدیر كرد و گفت: تلاش وزارت صنعت این است كه حضور شركت های پخش در شهرك های صنعتی را سرعت بخشیده و شرایط را برای دریافت زمین با قیمت مناسب فراهم كند؛ ضمن اینكه عزم دولت برای ایجاد شركت های لجستیك جدی است و شركت های پخش با شرایط كنونی در مقابل شركت های لجستیك بین المللی حرف برای گفتن ندارد.
این مقام مسئول در وزارت صنعت از معرفی پنج شركت بزرگ لجستیك در سال جاری از سوی وزارت صنعت خبر داد و خاطرنشان كرد: بر اساس مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تلاش داریم تا زمینه ساز معرفی پنج شركت بزرگ لجستیك شویم.
 

1396/06/06
21:53:53
5.0 / 5
6725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار